Aris iznenadio u Rusiji, Krešo Lončar dobar u pobjedi Albe u produžetku

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2015.

Susreti trećeg kola Eurokupa donijeli su dosta uzbuđenja, a od Hrvata najistaknutiji je bio Krešo Lončar u pobjedi Albe u produžetku...

Košarkaši Budućnosti upisali su poraz na gostovanju u Trabzonu kod favoriziranog domaćina. Iako je dvoboj bio zanimljiv i neizvjestan, domaćin je zadržao prednost u završnici i stigao do pobjede. Oslabljeni Podgoričani doputovali su samo s desetoricom i nisu uspjeli iznenaditi. Najveće zasluge za pobjedu domaćina odnose Tarence Kinsey koji je ubacio 23 poena (8/15) te uhvatio sedam skokova te podijelio šest asistencija i Andrija Stipanović koji ga je pratio s 20 poena (9/13) i šest skokova. U redovima Budućnosti Tadija Dragićević ubacio je 18 poena (6/12) i uhvatio osam skokova, Nemanja Jaramaz dodao je 16 poena (4/5), a Robert Rikić igrao je šest minuta te upisao skok i blokadu.

Zato se iznenađenje dogodilo u Rusiji gdje je Uniks na svom parketu poražen od Arisa 74:73. Trica Kaimakogloua odvela je susret u produžetak nakon poravnanja na 64:64, a tamo su Grci stigli do zaslužene pobjede i nanijeli Uniksu prvi poraz. Jarel McNeal ubacio je 20 poena (9/17) uz pet skokova, a Jamelle Hagins dodao je 16 poena (8/14). Kod poraženih Keith Langford ubacio je 19 poena (6/14) uz pet skokova, Kostas Kaimakoglou 14 poena (4/11) uz osam skokova, a Marko Banić za četiri minute uhvatio je dva skoka.

Težak poraz upisao je PAOK koji je u Solunu ugostio momčad Bešiktaša i izgubio s čak 100:80. Potpuna dominacija gostiju koji su imali visoku prednost najvećim dijelom susreta pretvorena je u visoku pobjedu. Nezaustavljiv je bio Nate Wolters koji je ubacio 27 poena (10/14) uz osam asistencija i šest skokova, Maciej Lampe dodao je 18 poena (7/11) uz 15 skokova. Leon Radošević za 13 minuta uhvatio je tek jedan skok. Kod domaćina Nikola Marković ubacio je 17 poena (7/10), a William Hatcher dodao je 15 poena (5/8) uz devet asistencija.

Zanimljivo je bilo u Francuskoj gdje je Le Mans ugostio Albu i izgubio nakon produžetka 88:84. Svih 45 minuta vodila se velika borba, a gosti su na kraju ipak bili sretniji. Predvodio ih je Dragan Milosavljević sa 17 poena (7/11), Jordan Taylor dodao je 16 poena (6/11) uz devet asistencija i šest skokova, a Krešo Lončar za 19 minuta dodao je 11 poena (5/8) uz pet skokova. Kod domaćina po 15 poena ubacili su Yarou (5/9) i Gelabale (3/6, osam skokova).

Rezultati:
Trabzonspor - Budućnost 75:71 (Tarence Kinsey 23p, 7sk, 6as / Tadija Dragićević 18p, 8sk)
Uniks Kazan - Aris 73:74 produžetak (Keith Langford 19p, 5sk / Jarel McNeal 20p, 5sk)
AEK - Nižnji Novgorod 87:70 (Loukas Mavrokefalidis 19p, 13sk / Maksim Grigorjev 13p)
Lietuvos Rytas - Avtodor Saratov 81:97
Neptunas - Volgograd 99:90 (Daniel Ewing 22p, 5as / JaJuan Johnson 22p, 13sk)
PAOK - Bešiktaš 80:100 (Nikola Marković 17p / Nate Wolters 27p, 8as, 6sk)
Szolnoki - Zenit 75:84 (Miloš Borisov 22p, 10sk / Zabian Dowdell 24p, 14as, 5ol)
Steaua - Banvit 64:78 (Titus Nicoara 17p, 13sk / Adrien Moerman 16p, 9sk)
Galatasaray - Hapoel Jeruzalem 87:79 (Sinan Guler 19p, 7as / Earl Rowland 18p, 5as)
Nancy - Zaragoza 76:78 (Javon McCrea 18p, 11sk / Joan Sastre 21p)
Ludwigsburg - Reggiana 65:76 (Mustafa Shakur 14p, 6sk / Amedeo Della Valle 18p)
Trento - Nanterre 70:55 (Julian Wright 14p / Mahamadou Jaiteh 12p, 10sk)
Le Mans - Alba 84:88 (Mickael Gelabale 15p, 8sk / Dragan Milosavljević 17p)
Union Olimpija - Telekom Bonn 77:82 (Zach Wright 16p, 5sk / Aaron White 20p, 7sk)
Venezia - Charleroi 73:69 (Jeff Viggiano 15p, 7sk / Billy Baron 23p)