Visoka pobjeda Perasovićevog Laborala, Tomić dobar u glatkoj pobjedi Barcelone

Branimir Korać • petak, 30.10.2015.

Odigran je prvi dio utakmica trećeg kola Eurolige, najneizvjesnije bilo je u Izmiru, a u utakmici večeri Barcelona je lakoćom svladala momčad Panathinaikosa...

Skupina B

Limoges - Laboral Kutxa 71:107

Savršeno prvo poluvrijeme otvorilo je Laboral Kutxi širom vrata na putu do pobjede u Limogesu. Već na odmoru sve je bilo jasno, a na kraju je Limoges doživio pravu katastrofu i izgubio 107:71.

Bila je to jedna od onih večeri kada apsolutno sve polazi za rukom, 60:34 vodili su gosti na poluvremenu uz fantastičan nastup.

"Igrali smo jako dobro, posebno u prve dvije četvrtine kada smo imali samo jednu izgubljenu loptu. Kada u gostima protiv ovako agresivne momčadi poput Limogesa odigrate tako u 20 minuta, sve je lakše", zadovoljan je bio Velimir Perasović.

U njegovom sastavu Darius Adams ubacio je 18 poena (7/12) uz devet asistencija, Fabien Causeur dodao je 16 poena (5/8), a Darko Planinić za 16 minuta šest poena (2/3) uz četiri skoka. Kod domaćina Randy Culpepper bio je na 13 poena (5/10) uz pet asistencija, a Ali Traore ubacio je 11 poena (5/7) uz šest skokova.

Skupina C

Pinar Karsiyaka - Žalgiris 66:68

Dramatičan dvoboj u Izmiru završen je pobjedom Žalgirisa sa 68:66. Iako su gosti doputovali oslabljeni, najvećim dijelom utakmice bili su u prednosti i potpuno zasluženo slave. Karsiyaka je imala priliku na kraju, ali Justin Carter promašio je tricu sa sirenom.

Od početka se domaćin uveo u probleme, nervozan ulazak u utakmicu Žalgiris je kaznio brzim odvajanjem i već na početku druge dionice imao je 11 poena prednosti. Domaćin je potrošio dosta snage da bi se vratio u utakmicu, a kada je u tome i uspio, Žalgiris je imao odgovor i ponovno se odvojio.

U završnici je Karsiyaka ipak stigla do prednosti 64:61 nakon čega Jankunas i Seibutis predvode novu seriju Žalgirisa za preokret i vodstvo više gosti nisu ispuštali.

U momčadi Gintarasa Krapikasa istaknuli su se Paulius Jankunas sa 16 poena (4/9) i deset skokova te Brock Motum s 13 poena (4/7) i sedam skokova. Kod Pinara Kenny Gabriel ubacio je 17 poena (7/14) uz šest skokova, a Justin Carter 12 poena (2/11) uz 11 skokova.

Barcelona - Panathinaikos 77:52

Težak poraz pretrpio je Panathinaikos u Barceloni gdje ga je domaćin svladao s visokih 77:52. Domaćin je potpuno nadigrao Grke i apsolutno zasluženo visoko slavio.

Panathinaikos nije bio u pravom izdanju, odigrao je mekanom, sporo, nije imao odgovora na obranu domaćina i više nije niti mogao. Iako je Barcelona imala visoku prednost i uoči posljednje dionice, nije se zaustavila i potpuno je razbila Panathinaikos.

Izostanak Ognjena Kuzmića osjetio se, no teško da bi i on nešto drastično promijenio u ovakvoj večeri ove dvije momčadi.

Justin Doellman bio je najefikasniji kod pobjednika s 13 poena (5/8) čemu je dodao šest skokova, a po 11 poena dodali su Alex Abrines (4/7), Stratos Perperoglou (4/11, pet skokova) i naš Ante Tomić (4/6, sedam skokova, četiri asistencije).

Kod poraženih James Gist ubacio je 13 poena (5/11) dok je James Feldeine stao na deset poena (4/8).

Skupina D

CSKA Moskva - Brose Baskets 83:77

Teže od očekivanja moskovski CSKA u svojoj dvorani svladao je Brose Baskets. Nijemci su se dobro držali, u drugom poluvremenu stvorili su dosta problema domaćinu i na kraju su poraženi s prihvatljivim zaostatkom 83:77.

Treća četvrtina nije bila problem, tu su domaćini imali prednost i 15 poena viška te je sve izgledalo kao da će Brose upisati težak poraz, međutim onda je CSKA stao. Gosti su uspjeli i povesti 69:68, ali završnica je ipak pripala domaćinu.

"Problem je bio u tome što smo prestali igrati agresivno i nismo imali dobar protok lopte. Oni su postali agresivniji i morali smo i mi biti. Brose je čvrsta momčad na obje strane parketa, ako ne odgovoriš istom mjerom, nećeš do pobjede", smatra Nando De Colo.

Francuz je ubacio 22 poena (7/10) uz sedam asistencija, a Miloš Teodosić dodao je 18 poena (7/13). Kod gostiju Bradley Wanamaker ubacio je 19 poena (8/13), a Nikos Zisis 12 poena (6/9).

Maccabi - Dinamo Sassari 79:63

Nakon dvije utakmice s ukupno gotovo 200 primljenih poena, Maccabi je napokon odigrao dobro u fazi obrane i to mu je donijelo pobjedu protiv talijanskog Sassarija 79:63.

Pobjednika je odlučilo drugo poluvrijeme u kojem je domaćin bio znatno bolji, preuzeo kontrolu u potpunosti i stvorio visoku prednost. Na poluvremenu je bilo tek 35:33 za Maccabi da bi u zadnjoj dionici domaćin imao i 19 poena viška.

"Borili smo se, a to je najvažnije. Imamo puno novih igrača koji se polako prilagođavaju i rade ono što je potrebno da bi mogli igrati u Maccabiju. Moraš se boriti i dati sve od sebe da bi mogao igrati u ovom klubu, a to smo napravili", tvrdi Devin Smith.

Smith je ujedno bio i najistaknutiji pojedinac kod pobjednika s 22 poena (7/12, 5/7 trica) i sedam skokova, Brian Randle dodao je 12 poena (6/7), a Trevor Mbakwe 11 poena (5/10) i 15 skokova. Dragan Bender nije bio u konkurenciji za nastup.

Kod gostiju Christian Eyenga ubacio je 21 poen (8/12) uz šest skokova dok su po 11 poena dodali David Logan (2/10, pet osvojenih lopti) i Jarvis Varnado (5/10, sedam skokova). Rok Stipčević za 16 minuta ubacio je pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka.