Fenerbahče bolji od madridskog Reala, Crvena zvezda pregažena i u Rusiji

Branimir Korać • petak, 30.10.2015.

U prva dva susreta euroligaškog programa ovog petka uspješni su bili domaćini. Himki je nadigrao Crvenu zvezdu, a Fenerbahče je svladao Real Madrid...

Skupina A

Fenerbahče - Real Madrid 77:66

Nakon poraza kod Himkija, Real Madrid upisao je još jedan gostujući poraz u Euroligi. Ovaj put na gostovanju kod Fenerbahčea koji je odigrao sjajnu utakmicu i svladao aktualnog prvaka Europe sa 77:66.

Madriđani nisu na prošlosezonskoj razini, još uvijek dosta osciliraju što pokazuju i nastupi na ta dva gostovanja. U oba slučaja nisu ušli u završnici u priliku da dođu do pobjede i zasluženo su poraženi.

U Istanbulu im nije pomogla niti dominacija u skoku, imali su čak 20 napadačkih skokova, a pokopao ih je loš šut s vanjskih pozicija i prevelik broj izgubljenih lopti.

Na poluvremenu je domaćin imao 39:32 nakon zakucavanja Datomea uz vrlo lošu tricu Madriđana 3/17, a u drugom dijelu Fenerbahče je znao iskontrolirati utakmicu i odličnom obranom zadržati goste. U zadnjih deset minuta Real Madrid ubacio je tek deset poena i ostao bez prave šanse.

"Sjajna utakmica, jasno mi je zašto su bili prvaci prošle sezone. Odigrali smo čvrsto nošeni našim sjajnim navijačima i ovo je velika pobjeda za nas. Pod koševima su bili vrlo dobri, ali smo ipak slavili", kaže Ekpe Udoh.

U redovima pobjednika po 15 poena ubacili su Udoh (6/12, šest skokova) i Datome (6/10) dok je Bogdan Bogdanović dodao 12 poena (3/7). Kod gostiju jedini dvoznamenkasti bio je Felipe Reyes s 15 poena (5/8) i sedam skokova.

Himki - Crvena zvezda 91:53

Košarkaši Crvene zvezde upisali su novi visok poraz u Euroligi, a sada im je lekciju održao Himki. Prvo Real Madrid, a zatim i ruski predstavnik, pomeli su momčad Dejana Radonjića.

Konačan rezultat dovoljno govori, već do poluvremena Himki je imao više od 20 poena prednosti, a u nastavku susreta samo je i dalje punio koš Beograđana.

Po prvi put pravu minutažu u dresu gostiju imao je novopridošli Quincy Miller koji je dobio par sekundi u Valjevu, a sada igrao 20 minuta, no bez velikog učinka.

Kod domaćina su se istaknuli James Augustine s 14 poena (5/7) i pet skokova te Zoran Dragić s 12 poena (4/6). Kod Crvene zvezde jedini koji je nešto pokušavao bio je Maik Zirbes s 15 poena (6/9) i 14 skokova.