Markota i Šarić najbolji u svojim momčadima, Efesu visoka gostujuća pobjeda

Branimir Korać • subota, 31.10.2015.

Turci ovog vikenda igraju susrete četvrtog kola. Ove subote odigrano ih je šest, a od hrvatskih igrača najučinkovitiji bio je Damir Markota...

U istanbulskom dvoboju Bešiktaš je ugostio momčad Istanbula i slavio sa 103:91. Obrane su u ovom susretu bile u drugom planu, a zanimljivo je da je Bešiktaš u svakoj četvrtini ubacio najmanje 25 poena. Goste je skupo stajao lošiji ulazak u drugo poluvrijeme, tu je domaćin stvorio prednost i odradio posao do kraja.

Poljak Maciej Lampe bio je prvo ime kod Bešiktaša s 27 poena (12/17) uz 13 skokova dok je Cenk Akyol dodao 14 poena (4/8). Leon Radošević za 16 minuta ubacio je četiri poena (1/2 za dva) i uhvatio tri skoka. Na drugoj strani odličan je bio Damir Markota koji je za 37 minuta ubacio 25 poena (8/11 za dva, 1/7 za tri) te uhvatio devet skokova. Marcus Denmon dodao je 18 poena (7/16) i šest skokova.

Uspješan je bio i Anadolu Efes koji nije dozvolio iznenađenje na gostovanju kod Büyükcekmecea. Slavio je s visokih 91:61 u izvjesnom dvoboju u kojem je domaćin ostao bez snage u drugom poluvremenu i Efes je to znao iskoristiti.

Po 14 poena kod pobjednika ubilježili su Dario Šarić koji je igrao 19 minuta (4/5 za dva, 2/4 za tri, sedam skokova, pet asistencija) i Bryant Dunston (5/8, pet skokova). Kod poraženih Michael Roll ubilježio je 18 poena (7/12), a Erving Walker 11 poena (3/10).

Uspješan na svom parketu bio je Banvit protiv Gaziantepa iako nije imao posebno lagan posao. Gaziantep je odigrao dobru utakmicu i na kraju je upisao "prihvatljiv" poraz.

Gašper Vidmar s 19 poena (8/8) i devet skokova bio je prvo ime susreta, a Dominique Johnson dodao je 18 poena (5/8). Kod gostiju bivši Cibos Earl Calloway ubacio je 23 poena (7/12), Altan Erol 15 poena (5/8), a Tomislav Ružić za osam minuta ubacio je dva poena (1/1 za dva).

Pinar Karsiyaka imala je najteži posao na svom parketu protiv Trabzonspora.Euroligaš je tijesno slavio 74:71 zahvaljujući po 17 poena Joea Raglanda (4/8, sedam asistencija) i Coltona Iversona (7/9, šest skokova). U gostujućim redovima Darius Johnson-Odom ubacio je 26 poena (7/13) uz devet skokova, a po 12 poena dodali su Dwight Hardy (4/11) i Tarence Kinsey (5/8, šest skokova).

Tursko prvenstvo:
Torku Konya Spor - Muratbey Usak Sportif 75:64 (Vanja Plisnić 24p / Paul Andrew Harris 15p, 17sk)
Bešiktaš Sompo Japan - Istanbul BBSK 103:91 (Maciej Lampe 27p, 13sk / Damir Markota 25p, 9sk)
Demir Insaat Büyükcekmece Basketbol - Anadolu Efes 61:91 (Michael Roll 18p / Dario Šarić 14p, 7sk, 5as)
Akin Corap Yesilgiresun - Türk Telekom 69:51 (Antonio Crocker 20p, 7sk, 5as / Ermal Kurtoglu 21p, 5sk)
Banvit Basketbol - Royal Hali Gaziantep 83:76 (Gašper Vidmar 19p, 9sk / Earl Calloway 23p)
Pinar Karsiyaka - Trabzonspor Medicalpark 74:71 (Joseph Ragland 17p, 7as / Darius Johnson-Odom 26p, 9sk)