Pet pogodaka Osijekovog Zvonimira Horvata, Futsal Dinamo dobio izravnog konkurenta za play-off

Niko Rukavina • nedjelja, 01.11.2015.

Apsolutni junak 7. kola 1. HMNL bio je Osijekov Zvonimir Horvat koji je zabio čak pet pogodaka u 8:5 pobjedi svoje momčadi nad Solinom. Futsal Dinamo je nadvisio izravnog konkurenta za play-off, dubrovački Square, a Split je bio uvjerljiv protiv Uspinjače. Ulogu favorita opravdali su Vrgorac i Novo Vrijeme.

Futsal Dinamo – Square 4:1

U dvoboju izravnih konkurenata za play-off, Futsal Dinamo je u „Dvojci“ zagrebačkog Doma športova nadvisio Square s 4:1 i došao do svoje četvrte domaće pobjede iz isto toliko nastupa. Dinamo je poveo već u drugoj minuti utakmice kada je Filip Pezelj sjajno pronašao Matiju Đulvata koji poentira za 1:0.

No, Dubrovčani nisu ustuknuli pred glasnim Dinamovim navijačima i odigrali su jako dobro prvo poluvrijeme. Međutim, na vratima Dinama stajao je sigurni Goran Škorić koji je s nekoliko sjajnih intervencija omogućio svojoj momčadi da na odmor ode s minimalnom prednošću.

Dinamo je u nastavak ipak ušao odlučnije, ali su do gola prvi došli gosti. U 30. minuti Hrvoje Cvjetković pogađa iz slobodnjaka za 1:1. Taj gol probudio je zagrebačku publiku koja je pomogla Dinamu da već u sljedećem napadu preko Matije Capara ponovno dođe u vodstvo.

Do kraja dvoboja je Davor Kanjuh, najbolji igrač utakmice, zabio dva pogotka za konačnih 4:1 i skok Dinama na četvrto mjesto. Prvenstvo se nastavlja već za dva dana. Dinamo u srijedu gostuje u Fusio centru kod Uspinjače, a Square u utorak dočekuje Potpićan.

Osijek Kelme – Solin 8:5

U ljepotici kola Osijek Kelme je u svojem Zrinjevcu došao do 8:5 pobjede nad momčadi Solina. Apsolutni junak dvoboja bio je Zvonimir Horvat koji je zabio čak pet pogodaka te je s još nekoliko vrhunskih poteza izmamio uzdahe dobro popunjenih tribina.

Solin je poveo na početku utakmice preko Pjera Andrijaševića. Već u sljedećem napadu Horvat nakon sjajne piruete postiže svoj prvi pogodak na utakmici, no sljedeći su u vodstvo ponovno došli gosti preko Ivana Jurjevića.

U 13. minuti Horvat postiže svoj drugi pogodak, a u sljedećoj je došao do svojeg hat-tricka za preokret Osijeka. Na 4:2, postavio je Andrej Pandurević, a treći pogodak za goste zabio je Ivan Caktaš u 16.

Solin je jako dobro ušao u nastavak i preko Alena Marića i Ante Ćorluke u 28. dolazi do preokreta i vodstva 5:4. Međutim, do kraja dvoboja, Osijek je odigrao odlično i zabio četiri pogotka za konačnih 8:5. Sjajni Hrovat postigao je dva, Pandurević jedan, a posljednji pogodak za Osječane djelo je Gorana Dakića u posljednjim trenucima utakmice.

Murter – Vrgorac 3:7

Malonogometaši Vrgorca nastavili su s dobrom formom i u gostima su svladali Murter koji nakon sedam kola ima samo jedan osvojeni bod. Iako je otočki prvoligaš poveo pogotkom Tonija Katalinića u 4. minuti, Vrgorac je pogocima Duška Martinca, Dragana Stankovića, Ante Kraljevića i Mija Marinovića do poluvremena došao do nedostižnih 4:1.

U nastavku utakmice Vrgorac je zabio još tri pogotka, preko Marinovića, Martinca i Stankovića, a za domaćine su pogotke postigli Bojan Kubović i Katalinić za konačnih 3:7. Ovom pobjedom Vrgorac je skočio na treće mjesto, a Murter i dalje čvrsto drži fenjer lige.

Split Tommy – Uspinjača 8:1

Split Tommy očekivano je na domaćem terenu svladao Uspinjaču s uvjerljivih 8:1. No, kao i u dvoboju protiv Nacionala, Uspinjača se jako dobro držala do 16. minute kada su se raspali i do kraja primili sedam pogodaka.

Jedini pogodak za goste postigao je Eugen Gudek u 8. minuti, a nakon toga su za domaćine poentirali Jakov Grcić jednom (12'), Duje Bajrušović dva puta (17', 23'), Franco Jelovčić i Davi su zabili po jedan pogodak (23', 24'), a hat-trick za konačnih 8:1 zabio je Josip Suton (28', 30', 39').

Novo Vrijeme Makarska – Alumnus 3:2

U derbiju donjeg doma ljestvice Novo Vrijeme očekivano je nadvisilo Alumnus čime su skočili na 9. mjesto na ljestvici. Alumnus se nalazi u nezavidnoj formi, u posljednjih 6 kola osvojili su samo jedan bod i trenutno drže pretposljednje mjesto na tablici.

Svih pet pogodaka na utakmici palo je u prvom poluvremenu. Za Makarane poentirali su Marin Musinov u 4., Vedran Kazarić u 9. i Renato Buzov u 19, dok su za Studente precizni bili Ivan Tvrtko Pajalić u 8. i Ivan Bašić u 20. minuti utakmice.