Hezonji 15 minuta s klupe u pobjedi Orlanda, Atlanta slavila na Floridi

Branimir Korać • srijeda, 04.11.2015.

Noćašnji NBA program donio je nastup Marija Hezonje s Orlandom protiv New Orleans Pelicansa, a hrvatski reprezentativac dobio je 15 minuta u pobjedi svojeg kluba...

Jedna od najzanimljivijih utakmica večeri bila je ona u Miamiju gdje je Heat ugostio momčad Atlante i upisao poraz 98:92. Hawksi su u prvom poluvremenu preuzeli kontrolu nad utakmicom i bez većih problema održavali su je do kraja. Miami je uspio već na početku zadnje četvrtine smanjiti zaostatak, ali Atlanta je izdržala i slavila. "Bila je to jedna od naših boljih utakmica. Znam da je sezona tek počela, ovdje smo bili na neugodnom ispitu i mislim da idemo pravim smjerom", rekao je Mike Budenholzer.

Jeff Teague vodio je momčad s 26 poena (9/18), devet asistencija i šest skokova, Al Horford ubacio je 17 poena (8/17) uz 13 skokova, a Paul Millsap 12 poena (4/12) uz deset skokova. Kod Heata Hassan Whiteside upisao je 23 poena (11/12) uz 14 skokova, Dwyane Wade 21 poen (8/15).

Pacersi su lakše od očekivanja slavili u Detroitu unatoč fantastičnoj predstavi Andrea Drummonda. Pobjeda gostiju u niti jednom trenutku nije dolazila pod znak pitanja, bila je to apsolutna kontrola nad susretom u kojem su u drugom dijelu bez većih problema održavali prednost u dvoznamenkastim vodama. Veliki posao odradili su i igrači s klupe koji su dali podršku starterima.

Drummond je odigrao na All-Star razini, ubacio je 25 poena (12/17) i uhvatio čak 29 skokova (11 u napadu). Reggie Jackson pratio ga je s 20 poena (8/20) i šest asistencija. Kod pobjednika Rodney Stuckey s klupe je protiv svoje bivše momčadi ubilježio 23 poena (9/14) dok je Paul George bio na 16 poena (5/17), devet skokova i šest asistencija.

Orlando Magic odnosi pobjedu s gostovanja kod New Orleansa gdje je slavio sa 103:94. Pelicansi su odigrali lošu utakmicu, bilo je previše važnih karika koje su podbacile i Magic zasluženo slavi. Ključna prednost stvorena je još u prvom poluvremenu u kojem je Orlando šutirao iz igre 57 posto, a New Orleans mizernih 32 posto.

Utakmicu karijere odigrao je Evan Fournier s 30 poena (12/20) i pet skokova, a Nikola Vučević dodao je 22 poena (10/21) i 13 skokova. Mario Hezonja dobio je 15 minuta i ubacio tri poena (0/1 za dva, 1/1 za tri) uz dva skoka. Kod Pelicansa Eric Gordon ubacio je 21 poen (8/19), a po 14 poena ubilježili su Anthony Davis (3/12, devet skokova, pet blokada), Jrue Holiday (4/13) i Ryan Anderson (4/15).

Lakersi su i dalje bez pobjede i nakon što su ugostili Denver Nuggetse. Nuggetsi su ih slomili tempom, odigrali su napadački vrlo dobro i ubacili 120 poena. Unatoč dobrom početku i ranom bijegu Lakersa na dvoznamenkastu prednost, Denver se oporavio i većim dijelom drugog poluvremena potpuno kontrolirao situaciju.

Kenneth Faried bio je sjajan s 28 poena (10/13) i 15 skokova, Danilo Gallinari dodao je 21 poen (6/12) i osam skokova, a Emmanuel Mudiay 12 poena (3/13) i deset asistencija. Kod Lakersa Jordan Clarkson upisao je 30 poena (12/19), a Louis Williams 24 poena (4/11) uz pet skokova.

Velike oscilacije Memphisa se nastavljaju. Nakon teškog poraza večer ranije u Oaklandu, slavili su u gostima kod Sacramenta uz značajno kvalitetniji nastup. Kingsi su bili oslabljeni neigranjem DeMarcusa Cousinsa što se itekako osjetilo, no Memphis je bio dobar i zasluženo je slavio.

Pobjednika su predvodili Zach Randolph s 20 poena (9/14) i 11 skokova, po 14 poena ubacili su Mike Conley (5/9, šest asistencija) i Courtney Lee (6/12, pet skokova), a JaMychal Green dodao je 12 poena (4/7) i 12 skokova. Kod Kingsa Rudy Gay ubacio je 19 poena (7/17) uz pet skokova, a Darren Collison 18 poena (4/10).

Sedmorica igrača Hornetsa uključujući trojicu s klupe ubacili su dvoznamenkast broj poena u velikoj pobjedi protiv Chicaga 130:105. Hornetsi su napokon došli do pobjede uz šut 52 posto iz igre i 61 posto za tricu. Imali su i 20 skokova više te su i prije završne dionice osigurali glatku pobjedu.

Istaknuo se Jeremy Lamb s 20 poena (9/10), a Nicolas Batum dodao je 18 poena (4/11) i osam skokova. Bullsi su imali raspoloženog Jimmyja Butlera s 26 poena (10/16) i Douga McDermotta sa 17 poena (6/12, trica 5/8).

Toronto Raptorsi po prvi puta u svojoj povijesti otvaraju sezonu s 4-0. Četvrta pobjeda stigla je u Dallasu gdje su sve riješili u završnici serijom 20:3 koja im je donijela preokret i pobjedu protiv domaćih Mavericksa. Mavsima je nedostajalo više raspoloženih igrača što se posebno osjetilo kada je trebalo dovršiti posao.

Odlična utakmica je iza Kylea Lowryja koji je ubacio 27 poena (9/15) uz deset asistencija i pet skokova, DeMar DeRozan dodao je 20 poena (6/13), a Luis Scola 19 poena (9/13) i 12 skokova. Kod Mavsa Dirk Nowitzki ubacio je 18 poena (6/10) uz sedam skokova, Deron Williams 13 poena (4/15), a Dwight Powell deset poena (4/14) uz deset skokova.

Rezultati:
Miami Heat - Atlanta Hawks 92:98 (Hassan Whiteside 23p, 14sk / Jeff Teague 26p, 9as, 6sk)
Detroit Pistons - Indiana Pacers 82:94 (Andre Drummond 25p, 29sk / Rodney Stuckey 23p)
New Orleans Pelicans - Orlando Magic 94:103 (Eric Gordon 21p / Evan Fournier 30p, 5sk)
Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 109:120 (Jordan Clarkson 30p / Kenneth Faried 28p, 15sk)
Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 89:103 (Rudy Gay 19p, 5sk / Zach Randolph 20p, 11sk)
Charlotte Hornets - Chicago Bulls 130:105 (Jeremy Lamb 20p / Jimmy Butler 26p)
Dallas Mavericks - Toronto Raptors 91:102 (Dirk Nowitzki 18p, 7sk / Kyle Lowry 27p, 10as, 5sk)

• pikepiletina04.11.2015. u 10:53