Alegue Elandi i Sigthorsson odveli Nantes do nove pobjede

Simona Margetić • srijeda, 04.11.2015.

Kao uvertira u utakmicu Lige prvaka u kojem nastupa francuski Lyon, odigrana je preostala utakmica devetog kola Ligue 1, a snage su odmjerili Nice i Nantes. Nova tri boda pripala su Nantesu rezultatom 1:2.

Nice je doživjela i četvrti poraz od početka sezone, a ovog puta jači je bio Nantes i kući ponio tri boda s kojima se približio Monacu na samo bod zaostatka na ljestvici francuskog prvenstva.

Već od početka susreta Nantes je igru okrenuo u svoju korist i u 11. minuti otišao u minimalno vodstvo. Rupu u obrani domaće momčadi pronašao je Alegue Elandi i zatresao Hassenovu mrežu.

Domaća momčad uspjela je poravnati rezultat do kraja prvog poluvremena. U 42. minuti rješenje je pronašao Genevois, koji je na ubačaj Bodmera vratio nadu svojoj momčadi.

Konačnih 1:2 postavio je Sigthorsson u 70. minuti na asistenciju Bammoua. Pokušavala je Nice tada ponovno do izjednačenja, ali susret su završili pognute glave. Za vikend ih očekuje gostovanje kod Marseillea, koji traži put prema sredini tablice, dok će Nantes kod Montpelliera.