Zimski sportovi

NHL: Prvaci nastavili niz gostujućih poraza

HINA • subota, 07.11.2015.

Aktualni NHL prvaci, hokejaši Chicago Blackhawksa nastavili su niz loših rezultata na gostovanjima izgubivši petu utakmicu zaredom izvan svoje dvorane, ovoga puta s 4-2 svladali su ih New Jersey Devilsi...

Domaći su odlično krenuli u utakmicu, te nakon prvih 20 minuta imali prednost od 3-0 zahvaljujući Leeu Stempniaku (3:48), Kyleu Palmieriju (17:48) i Travisu Zajacu (18:14). Mike Cammalleri (27:28) je u drugoj trećini povisio na 4-0 prije no što je trener gostiju Joel Quenneville iz igre izvadio indisponiranog vratara Scotta Darlinga. Patrick Kane (38:42) smanjio je na 4-1, a Tanner Kero (58:34) u samoj završnici na 4-2, ali to je bilo puno prekasno da Blackhawksi izvuku išta iz utakmice.

S 15 osvojenih bodova iz 14 utakmica Chicago je tek šesti u svojoj skupini Central te je trenutačno na poziciji koja ne vodi u doigravanje, dok je New Jersey sada također na 15 osvojenih bodova i to iz 13 utakmica te drži peto mjesto u skupini Metropolitan.

Dallas Starsi učvrstili su se na vrhu Centrala i čitave Zapadne konferencije s 22 boda zahvaljujući 4-1 pobjedi na gostovanju kod Carolina Hurricanesa. Susret je bio izjednačen na 1-1 nakon prve dvije trećine, domaći su poveli preko Jordana Staala (23:41), a poravnao je Aleš Hemsky (29:46). No, u posljednjih 20 minuta Starsi su se pokazali kvalitetnijim suparnikom, Patrick Sharp (51:15) i Radek Faksa (53:20) zabili su za 3-1, a konačni je rezultat postavio Jason Demers (59:59) pogodivši praznu mrežu sekundu prije kraja. Izvrstan je na vratima gostiju bio i Kari Lehtonen s 30 obrana.

Veliku ulogu u pobjedi svoje momčadi imao je i vratar New York Rangersa Henrik Lundqvist koji je ostvario 29 obrana u 2-1 gostujućoj pobjedi protiv Colorado Avalanchea kojom su Rangersi izbili samostalno na vrh Metropolitana s 20 bodova. Domaći su poveli pogotkom Nathana MacKinnona (7:13), ali su Derek Stepan (32:42) i Oscar Lindberg (33:03) golovima u razmaku od samo 21 sekunde sredinom druge trećine donijeli preokret koji je potom sačuvao Lundqvist.

Detroit Red Wingsi i u drugom su ovosezonskom susretu svladali Toronto Maple Leafse, koje od ove sezone vodi njihov dugogodišnji trener Mike Babcock, ovoga puta u Torontu s 2-1 u produžetku. Prvi gol na utakmici postigao je kapetan Red Wingsa Henrik Zetterberg (16:21) kojemu je to bio 300. gol u NHL-u u karijeri, a taj je rezultat stajao sve do 1:02 minuta prije isteka vremena kada je Dion Phaneuf (58:58) spasio bod za domaće. Ipak, u produžetku je Jakub Kindl (62:17) pogodio za treću uzastopnu pobjedu Detroita.

4. Winnipeg 8 4 2 42 38 18
5. Minnesota 7 3 2 37 35 16