Branimir Korać • nedjelja, 08.11.2015.

Subotnji NBA program donio je solidne nastupe za Marija Hezonju i Bojana Bogdanovića koji su ubacili dvoznamenkasti broj poena. Damjan Rudež i Duje Dukan nisu dobili minutažu...

San Antonio Spursi stigli su do domaće pobjede protiv Charlotte Hornetsa rezultatom 114:94. Momčad se polako uigrava, izgleda sve bolje i Spursi su sa svakom utakmicom sve bolji. "Polako se upoznajemo i dobro je znati da kada skupimo glave može proći kroz neke teške situacije. Bit ćemo u redu", rekao je Patty Mills.

Protiv Hornetsa Spurse su predvodili Kawhi Leonard s 23 poena (10/16) i LaMarcus Aldridge sa 16 poena (6/10) i pet skokova za samo 17 minuta na parketu. Kod Hornetsa Kemba Walker ubacio je 27 poena (11/15), a Al Jefferson 13 poena (6/11) uz sedam skokova.

Washington Wizardsi upisali su drugi visoki poraz u nizu, ovaj put na gostovanju kod Atlante koja ih je potpuno nadigrala u zadnjih 12 minuta. Atlanta je uoči zadnje četvrtine zaostajala tri poena, ali je predvođena Kentom Bazemoreom uspjela doći do visoke pobjede. Bazemore je odigrao odlično drugo poluvrijeme i došao do učinka karijere od 25 poena (10/15). Osim njega vrlo dobru utakmicu odigrao je i Paul Millsap s 21 poenom (6/14), sedam skokova i šest asistencija.

Kod poraženih najistaknutiji bili su Otto Porter s 23 poena (8/12), John Wall dodao je 19 poena (6/16) i 12 asistencija dok su po deset poena dodali Marcin Gortat (4/8, deset skokova) i Nene Hilario (5/6, deset skokova).

Težak početak sezone imaju New Orleans Pelicansi koji su i nakon šest utakmica bez pobjede. Ovaj put gostovali su kod Dallasa čiji su veterani odigrali dobru utakmicu, u ključnim trenucima bili su pravi i pomogli su Dallasu da upiše treću pobjedu.

Deron Williams ubacio je 19 poena (6/13), a Dirk Nowitzki 18 poena (8/16) uz sedam skokova. Na drugoj strani po običaju Anthony Davis bio je dobar s 25 poena (11/19) i šest skokova dok su po 21 poen ubacili Eric Gordon (7/15, trica 5/10, pet skokova) i Ryan Anderson (8/15, devet skokova).

Unatoč lošem šutu za tricu (8/39) i najmanje ubačenih poena ove sezone, Golden State Warriorsi upisali su pobjedu protiv Sacramento Kingsa 103:94 i tako ostali stopostotni. U redovima Kingsa na klupi je ostao Duje Dukan koji tako još uvijek čeka na prve NBA minute.

Čak niti Stephen Curry nije šuterski briljirao, ubacio je 24 poena, ali uz šut za tricu 2/10. Klay Thompson bio je na 18 poena (7/16), a Festus Ezeli upisao je deset poena (3/9) i 12 skokova. Kod poraženih po 22 poena upisali su Rudy Gay (10/25, sedam skokova) i Marco Belinelli (6/11). Rajon Rondo ubilježio je triple-double s 14 poena (7/20), 15 asistencija i 12 skokova, a Kosta Koufos ubilježio je 12 poena (6/9) i deset skokova.

Nastavlja se sezona velikih oscilacija za Memphis. Grizzliesi nikako ne mogu ući u seriju dobrih nastupa, a još jedan skroman uz gladak poraz upisali su u gostima kod Utah Jazza. Jazzeri su uoči posljednje dionice imali 20 razlike i gosti su samo kozmetički popravili razliku bez neke velike prijetnje.

Odličnu utakmicu odigrao je Trey Burke s 24 poena (8/16, trica 6/8), Gordon Hayward ubacio je 18 poena (6/10) uz šest skokova, a Derrick Favors 12 poena (5/11) uz 16 skokova. Kod Grizzliesa Mike Conley ubacio je 20 poena (8/25) uz pet asistencija, Marc Gasol 13 poena (4/14) uz deset skokova i šest asistencija.

Chicago Bullsi po prvi put u svojoj povijesti nisu ubacili niti poen u produžetku. Minnesota je odvela meč u dodatnih pet minuta i dobila to razdoblje s 9:0 te otišla do pobjede. Bullsi su u zadnjih šest i pol minuta regularnog dijela ubacili tek jedan šut iz igre i s takvim nastupom nisu mogli do pobjede. Čak su Wolvesi imali zadnji napad u regularnom dijelu, ali Andrew Wiggins nije pogodio.

Damjan Rudež nije nastupio, a Wiggins je odigrao odličnu utakmicu s 31 poenom (11/27) dok su po 17 poena dodali Karl-Anthony Towns (8/18, 13 skokova) i Nemanja Bjelica (5/9, 11 skokova, pet asistencija). Kod poraženih Pau Gasol ubacio je 21 poen (8/19) uz 14 skokova, a Tony Snell 14 poena (5/10) uz šest skokova.

Orlando odnosi pobjedu s gostovanja kod Philadelphije koju je svladao 105:97. Dobar posao gosti su napravili u otvaranju utakmice nakon čega su uspješno održavali razmak uz iznimku boljeg ulaska domaćina u zadnju četvrtinu kada su Sixersi smanjili s 15 poena razlike na samo minus dva. No predvođeni Elfridom Paytonom gosti su se ponovno odvojili i otišli do pobjede.

Mario Hezonja za 12 minuta ubacio je 11 poena (4/10 za dva, 1/1 za tri) uz dva skoka, Payton je bio na 20 poena (8/10) i pet skokova, a Evan Fournier na 17 poena (7712). Kod poraženih Isaiah Canaan ubilježio je 23 poena (8/16, trica 6/12) dok je Jahlil Okafor dodao 19 poena (7/14) uz pet skokova.

James Harden još jednom je povukao i Rocketsi su otišli do pobjede. Ovaj put uhvatili su vrijedan skalp, u gostima su svladali Clipperse kojima nije pomogla niti sjajna večer Blakea Griffina. Domaćin bez Chrisa Paula nije uspio svladati jakog protivnika i Rocketsi su nakon lošeg otvaranja sezone upisali četvrtu uzastopnu pobjedu.

Harden je susret završio s čak 46 poena (14/26, trica 5/10), a Dwight Howard upisao je 20 poena (8/10) i 20 skokova. Kod poraženih Blake Griffin ubacio je 35 poena (14/22) uz 11 skokova i pet asistencija, JJ Redick dodao je 19 poena (8/15), a DeAndre Jordan 11 poena (4/6) uz 14 skokova.

Vrlo loš početak sezone nastavlja se za Brooklyn Netse koji su upisali i sedmi poraz. Novi loš rezultat ubilježen je u gostima kod Milwaukee Bucksa koji je u svojim redovima imao potrošača u Greivisu Vazquezu (0/10), no to nije pomoglo gostima. Bojan Bogdanović za 25 minuta ubacio je 13 poena (3/7 za dva, 2/3 za tri), Brook Lopez dodao je 20 (9/17), a Thaddeus Young 18 poena (9/18) uz 13 skokova. Kod pobjednika Greg Monroe ubacio je 20 poena (8716) uz osam skokova, a Jerryd Bayless 19 poena (7/13) uz deset asistencija.

Rezultati:
San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 114:94 (Kawhi Leonard 23p / Kemba Walker 27p)
Atlanta Hawks - Washington Wizards 114:99 (Kent Bazemore 25p / Otto Porter 23p)
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 107:98 (Deron Williams 19 / Anthony Davis 25p, 6sk)
Sacramento Kings - Golden State Warriors 94:103 (Rudy Gay 22p, 7sk / Stephen Curry 24p, 6sk)
Utah Jazz - Memphis Grizzlies 89:79 (Trey Burke 24p / Mike Conley 20p, 5sk)
Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 93:102 produžetak (Pau Gasol 21p, 14sk / Andrew Wiggins 31p)
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 97:105 (Isaiah Canaan 23p / Elfrid Payton 20p, 5as)
Los Angeles Clippers - Houston Rockets 105:109 (Blake Griffin 35p, 11sk, 5as / James Harden 46p)
Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 94:86 (Greg Monroe 20p, 8sk / Brook Lopez 20'p)