Branimir Korać • utorak, 10.11.2015.

Mario Hezonja nije puno igrao u noćašnjem porazu Orlando Magica protiv Indiana Pacersa dok Damjan Rudež ponovno nije dobio priliku kod Timberwolvesa....

Golden State Warriorsi s povratnikom na parket Andrewom Bogutom upisali su pobjedu protiv opasnih Detroit Pistonsa sa 109:95. Stephen Curry usporen je, imao je problema sa šutom, ali bez obzira na to Warriorsi su bili pravi i otišli do pobjede. Od početka su vodili, većim dijelom zadnje dionice s dvoznamenkastom razlikom te nisu dopustili Pistonsima da uvedu utakmicu u neizvjesne vode.

"Igrači koji ulaze s klupe su prema našem mišljenju među najboljim u ligi. S klupe nam pomažu veterani koji znaju kako se pobjeđuje i kada odigraju ovako, onda smo još opasniji", hvalio je "drugu petorku" privremeni trener Luke Walton.

Klay Thompson bio je najefikasniji s 24 poena (10/17), Curry je dodao 22 poena (7/18) uz po pet skokova i asistencija. Kod Pistonsa po 20 poena ubacili su Reggie Jackson (7/19, pet asistencija) i Stanley Johnson (9/14, sedam skokova), a Andre Drummond dodao je 14 poena (7/16) i 15 skokova.

Timberwolvesima se nakon jedne propuštene utakmice vratio Kevin Martin i to u susretu punom oscilacija, uspona i padova u kojem je Minnesota uspjela odnijeti pobjedu iz Atlante. Wolvesi su imali čak 34 poena prednost u drugom poluvremenu da bi Atlanta napravila ogromni preokret i povela sa 107:106 ubačajem Paula Millsapa tri i pol minute prije kraja. Međutim previše energije potrošeno je u tom povratku i do kraja susreta domaćin nije ubacio niti poen i Wolvesi odnose pobjedu.

"Sve momčadi koje su u minusu, borit će se i pokušati se vratiti. Znali smo to. Šut me služio, sve je ulazilo i suigrači su mi davali loptu te me ohrabrivali da nastavim", rekao je Andrew Wiggins koji je izjednačio rekord karijere s 33 poena (15/22) i pet skokova. Karl-Anthony Towns dodao je 17 poena (5/7) i 12 skokova, a Damjan Rudež ponovno je ostao bez minuta.

Kod Atlante Jeff Teague ubacio je 24 poena (10/17) uz devet asistencija, a Paul Millsap dodao je 22 poena (9/15) uz šest asistencija i pet skokova.

Niti povratak DeMarcusa Cousinsa nije spasio Sacramento Kingse od poraza protiv San Antonio Spursa. Izdržali su Kingsi tri četvrtine, međutim u zadnjih 12 minuta širina Spursa je presudila, igrači s klupe u tom razdoblju ubacili su čak 24 poena i San Antonio je visoko slavio.

Predvodili su ga Kawhi Leonard s 24 poena (10/13), LaMarcus Aldridge sa 16 poena (7/12) i devet skokova te Tim Duncan s 11 poena (4/8) i 14 skokova. Kod poraženih Cousins je bio na 21 poenu (5/20) i 12 skokova, a Marco Belinelli dodao je 17 poena (7/13) i pet asistencija.

Clippersi nisu imali nimalo lagan posao protiv Grizzliesa, ali su ipak uspjeli izvući pobjedu. Memphis je stvorio dosta problema domaćinu, nametnuo svoj stil igre, međutim sa šest poena JJ Redicka u zadnjih 50 sekundi domaćin je ipak okrenuo susret na svoju stranu.

"Učinili smo ovu utakmicu puno težom nego što je to trebala biti. Međutim to što smo ipak uspjeli izvući pobjedu pokazuje našu zrelost. Nisam siguran da bi slavili u ovakvom susretu prije nekoliko godina", kaže DeAndre Jordan.

Blake Griffin predvodio je Clipperse s 24 poena (9/19) i 12 skokova, Redick je dodao 16 poena (4/8), a Jordan 13 poena (6/9) i 12 skokova. Kod poraženih Zach Randolph ubacio je 26 poena (12/19) uz devet skokova, a Marc Gasol 18 poena (5/8) uz sedam skokova.

Paul George definitivno se vraća u staru formu i izgleda sve bolje. Protiv Magica imao je fantastičan ulazak u utakmicu gdje je ubacio 19 poena u prvoj četvrtini i bio potpuno nezaustavljiv. Na kraju je odigrao i ključnu ulogu, postigao koš kojim je razriješena i svaka dvojba te je vodio Indianu do pobjede. "Osjećam se odlično, kao da imam iza sebe godinu dana rada na podizanju igre", rekao je George nakon susreta.

Ubacio je 27 poena (7/17) uz sedam asistencija, a George Hill dodao je 23 poena (8/13) uz sedam skokova. Kod Magica Evan Fournier upisao je 21 poen (7/13), a Victor Oladipo 15 poena (7/18) uz sedam skokova. Mario Hezonja za 14 minuta upisao je dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri), dva skoka i dvije asistencije.

Svih pet startera Blazersa upisali su dvoznamenkasti broj poena, ali to im nije pomoglo da dođu do pobjede kod Denver Nuggetsa. Nuggetsi su slavili na krilima JJ Hicksona, bivšeg igrača Portlanda i rookieja Emmanuela Mudiaya koji je odigrao ključnu ulogu u završnici s dva slobodna bacanja i blokadom na Damianu Lillardu.

Hickson je na kraju imao 19 poena (7/11) i 13 skokova, a Mudiay 18 poena (6/12), šest skokova i pet asistencija. Kod Portlanda Lillard je stao na 30 poena (9/22) i sedam asistencija, a CJ McCollum dodao je 16 poena (6/15).

Chicago Bullsi imali su jednostavan posao u Philadelphiji gdje su svladali Sixerse s visokih 111:88. Domaćin je i dalje bez pobjede, a u ovom susretu nije bio niti blizu prvom slavlju.

Nikola Mirotić predvodio je Bullse s 20 poena (6/11) i deset skokova, a Doug McDermott dodao je 18 poena (7/15). Kod poraženih Jahlil Okafor bio je usamljen s 21 poenom (9/25) i 15 skokova. Po 11 poena dodali su Richaun Holmes (4/9), Jerami Grant (4/12) i Phil Pressey (4/6, pet asistencija).

Rezultati:
Golden State Warriors - Detroit Pistons 109:95 (Klay Thompson 24p / Stanley Johnson 20p, 7sk)
Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 107:117 (Jeff Teague 24p, 9as / Andrew Wiggins 33p, 5sk)
Sacramento Kings - San Antonio Spurs 88:106 (DeMarcus Cousins 21p, 12sk / Kawhi Leonard 24p)
Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 94:92 (Blake Griffin 24p, 12sk / Zach Randolph 26p, 9sk)
Indiana Pacers - Orlando Magic 97:84 (Paul George 27p, 7as / Evan Fournier 21p)
Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 108:104 (JJ Hickson 19p, 13sk / Damian Lillard 30p, 7as)
Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 88:111 (Jahlil Okafor 21p, 15sk / Nikola Mirotić 20p, 10sk)

• narada10810.11.2015. u 15:38
    da, u Cedevitu, ili vjerojatnije u Tofas ili Prokon, taj kalibar.