Zimski sportovi

Arizona Coyotesi slavili u produžetku protiv Anaheima

HINA • utorak, 10.11.2015.

Hokejaši Arizone pobijedili su na gostovanju u Anaheimu domaće Duckse s 4-3 pogotkom Danca Mikkela Boedkera u drugoj minuti produžetka, u jedinoj NHL utakmici odigranoj u noći s ponedjeljka na utorak.

U prvih 60 minuta utakmice rezultat je bio 3-3, a domaća momčad propustila je vodstvo 2-0 iz prve trećine do kojeg su je doveli Chris Stewart i Ryan Kesler. Arizona je preokretom u drugoj trećini stigla do prednosti 3-2. Dva pogotka postigao je Max Domi, a jedan Anthony Duclair. U posljednjoj trećini utakmice Anaheim je preko Finca Samija Vatanena došao do izjednačenja.

U drugoj minuti produžetka centar Ducksa Ryan Getzlaf napravio je veliku pogrešku ostavivši pak na ulazu u trećinu Coyotesa misleći da će pločicu pokupiti netko od njegovih suigrača. To je iskoristio Mikkel Boedker koji se sjurio prema vratima Anaheima i svladao sunarodnjaka Frederika Andersena za petu gostujuću pobjedu Arizone, a sedmu ukupno u novoj sezoni.