Galatasaray preokretom do pobjede, Ludwigsburg slavio u produžetku

Branimir Korać • utorak, 10.11.2015.

Prva četiri susreta Eurokupa donijela su tri pobjede domaćinima i poraz Le Mansu na domaćem parketu u produžetku protiv Ludwigsburga...

Galatasaray je u Istanbulu uspio izvući pobjedu protiv Nižnji Novgoroda iako je bio u dosta teškoj situaciji. 30 minuta potpuno ravnopravne igre i bez rezultatskih odvajanja, a onda su gosti ušli u dobar ritam i pobjegli do sredine zadnje dionice na plus 12. Ipak. Galatasaray je imao zadnju riječ. Predvođen Errickom McCollumom uspio se vratiti u utakmicu, a kod 85:85 nakon promašaja McColluma priskočio je Lasme i pet sekundi prije kraja ubacio za pobjedu. Nakon minute odmora na drugoj strani šutirao je Baburin, nije bio precizan i domaćin slavi.

McCollum je utakmicu završio s 22 poena (7/16), a Vladimir Micov dodao je 20 poena (7/13). Kod gostiju Victor Rudd bio je na 19 poena (6/16) i osam skokova, Dimitrij Hvostov dodao je 17 poena (4/8) i šest asistencija, a Rašid Mahalbašić 16 poena (7/8) i šest skokova.

Nanterre je pregazio na svom parketu Telekom Bonn i nanio mu iznimno težak poraz. Nijemci su se raspali u drugom poluvremenu kada su ušli u visok zaostatak i nisu se mogli oporaviti u završnici već su dodatno potonuli.

Terrance Campbell s 21 poenom predvodio je domaćina (8/16, trica 5/10) uz šest asistencija, a Hugo Invernizzi dodao je 18 poena (6/10, trica 5/8). Kod gostiju Dirk Madrich ubacio je 16 poena (5/11) dok je Michal Chylinski dodao 11 poena (2/4).

Drama se odvijala u Le Mansu gdje je istoimeni domaćin u drugom francusko-njemačkom dvoboju ugostio Ludwigsburg. U zanimljivom dvoboju gosti su bili bolji u produžetku 81:75. Ludwigsburg je imao pobjedu na dlanu u regularnom dijelu, međutim Chris Lofton ubacio je tricu sa sirenom i izborio produžetak. Tamo je ipak sve otišlo na stranu gostiju.

Finski reprezentativac Shawn Huff ubacio je 21 poen (8/18, trica 5/12) uz pet skokova dok je Jon Brockman dodao 12 poena (5/8) uz 17 skokova. Kod Le Mansa Tywain McKee ubacio je 17 poena (5/16) uz šest skokova i pet asistencija, a Chris Lofton dodao je 14 poena (5/10).

Dobar završetak utakmice donio je Gran Canariji pobjedu protiv Reggio Emilije 76:67. Gosti su šest i pol minuta prije kraja vodili 61:55, a onda je krenula serija domaćina 14:0 koja je prelomila utakmicu i donijela mu pobjedu.

Vrlo dobru utakmicu odradio je Alen Omić koji je predvodio Gran Canariju sa 17 poena (5/10) i deset skokova, a pratio ga je još jedan bivši igrač Union Olimpije Sasu Salin s 13 poena (5/13) i pet skokova. Kod gostiju Pietro Aradori ubacio je 12 poena (5/11), a Amedeo Della Valle dodao je 11 poena (4/10).

Rezultati:
Galatasaray - Nižnji Novgorod 87:85 (Errick McCollum 22p / Victor Rudd 19p, 8sk)
Nanterre - Telekom Bonn 101:78 (Terrance Campbell 21p, 6as / Dirk Madrich 16p)
Le Mans - Ludwigsburg 75:81 produžetak (Tywain McKee 17p, 6sk, 5as / Shawn Huff 21p, 5sk)
Gran Canaria - Reggiana 76:67 (Alen Omić 17p, 10sk / Pietro Aradori 12p)