Banić i Lončar pomogli svojim momčadima na putu do novih pobjeda

Branimir Korać • srijeda, 11.11.2015.

Kompletiran je program petog kola Eurokupa košarkaša, a u akciji je bio poveći broj hrvatskih igrača. Posebno su se istaknuli Banić, Lončar i Barać koji su igrali važne uloge u pobjedama svojih klubova...

Uniks je dosta dugo lomio otpor Trabzonspora i tek u završnici susreta u tome je i uspio. Turci su se dobro držali i predstavljali su neugodnog protivnika, ali na kraju je presudila kvaliteta domaćina koji je s 26:14 dobio zadnju dionicu i slavio sa 78:64. Goste je boljeg rezultata skupo stajao veliki broj promašenih zicera što je u konačnici kažnjeno.

Keith Langford predvodio je domaćina s 15 poena (6/14), Latavious Williams dodao je 14 poena (7/12) i 12 skokova, a Marko Banić za 24 minute upisao je 13 poena (4/7 za dva) uz tri skoka. Kod Trabzonspora po 16 poena ubilježili su Dwight Hardy (5/11) i Andrija Stipanović (6/10, pet skokova) dok je Novica Veličković dodao 14 poena (4/15), deset skokova i pet asistencija.

Do visoke pobjede došao je Zenit na svom parketu protiv Bešiktaša koji je odigrao vrlo lošu utakmicu i izuzev u prvih deset minuta, nije bio ravnopravan protivnik. S čak 48:17 dobio je domaćin drugu i treću četvrtinu i bilo je to razdoblje kada je utakmicu odveo na svoju stranu.

Janis Timma bio je najistaknutiji kod Zenita s 20 poena (8/11) i sedam asistencija, a Andrej Koščeev dodao je 19 poena (7/10) i osam skokova. Kod Bešiktaša daleko najbolji bio je poljski veteran Maciej Lampe s 24 poena (10/20) i 11 skokova, a Nate Wolters dodao je deset poena (5/12), sedam asistencija i pet skokova. Blijedu utakmicu odigrao je Leon Radošević koji je za 14 minuta ostao bez poena (0/4 za dva) i skoka, ali s tri blokade.

Budućnost je razočarala u gostima kod Steaue gdje je bez Suada Šehovića otišla u poraz 81:75. Domaćin je uspio u završnici održati prednost i iznenaditi favorizirane Podgoričane koji su se nadali punom ulovu.

Rumunje su predvodili Marko Marinović s 18 poena (5/9) i Bill Amis s 15 poena (5/7) i deset skokova dok je Pankracije Barać za 20 minuta ubacio 11 poena (3/3 za dva, 1/3 za tri) uz tri skoka i tri asistencije. Kod gostiju Tadija Dragićević ubacio je 20 poena (8/13), po 14 poena dodali su Omar Cook (5/8, 11 asistencija, pet skokova) i Devoe Joseph (4/11). Robert Rikić igrao je tek tri minute, promašio dva pokušaja za dva, uhvatio dva skoka i upisao tri faula.

Gostujuću pobjedu odnijela je Zaragoza koja je svladala Perićevu Veneziju 79:77. Hrvoje Perić za 14 minuta ostao je bez poena (0/5) i njegov konkretniji učinak prilično je nedostajao domaćinu. Ipak, imala je Venezia priliku za produžetak, no na samom kraju Mike Green promašio je oba slobodna bacanja za produžetak.

Stevan Jelovac predvodio je goste sa 17 poena (4/12) i 11 skokova dok je Drake Diener dodao 15 poena (5/8, trica 5/7). Kod domaćina Michael Bramos bio je na 18 poena (6/10, trica 6/9).

Gostujuću pobjedu upisala je ALBA koja je svladala Brindisi 72:68. U tvrdoj utakmici domaćin je na kraju ostao bez poena iz igre punih pet minuta i to je u konačnici bilo ključno.

Dragan Milosavljević predvodio je goste s 18 poena (7/11), a Krešo Lončar za 17 minuta dodao je 12 poena (2/7 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka.

Rezultati:
Uniks Kazan - Trabzonspor 78:64 (Keith Langford 15p / Andrija Stipanović 16p, 5sk)
Zenit - Bešiktaš 82:58 (Janis Timma 20p, 7as / Maciej Lampe 24p, 11sk)
Banvit - Aris 96:84 (Dominique Johnson 27p / Dominic Waters 20p, 10as)
Neptunas - AEK 80:86 (Martynas Mazeika 20p / Loukas Mavrokefalidis 27p, 8sk)
PAOK - Lietuvos Rytas 81:76 (Kostas Vasileiadis 26p, 8sk / Deividus Gailius 17p, 5sk)
Steaua - Budućnost 81:75 (Marko Marinović 18p / Tadija Dragićević 20p)
Hapoel Jeruzalem - Volgograd 92:90 (Earl Rowland 22p, 12as, 7sk / DJ Cooper 27p, 13as, 5sk)
Szolnoki - Avtodor 83:79 (David Vojvoda 22p, 7as / Denis Lukašov 16p, 7sk, 6as)
Ulm - Nancy 90:73 (DeAndre Kane 18p / James Bell 23p)
Charleroi - Valencia 49:65 (Billy Baron 14p / Justin Hamilton 17p, 6sk)
Venezia - Zaragoza 77:79 (Michael Bramos 18p / Stevan Jelovac 17p, 11sk)
Union Olimpija - Oldenburg 81:82 (Ronalds Zakis 17p, 5sk / Brian Qvale 21p)
Trento - Bilbao 75:80 (Jamarr Sanders 14p / Clevin Hannah 22p)
Brindisi - Alba 68:72 (Durand Scott 14p, 5sk / Dragan Milosavljević 18p)