Double-double Šarića u tijesnom porazu Efesa u produžetku

Branimir Korać • četvrtak, 12.11.2015.

Odličnu utakmicu odigrali su Anadolu Efes i Olympiakos, a Turci su poraženi tek nakon produžetka rezultatom 91:87. Dario Šarić ubilježio je double-double učinak.

Puno drame ponudili su Anadolu Efes i Olympiakos u susretu u kojem su obje momčadi imale dosta uspona i padova, a u produžetku su Grci ipak bili uspješniji, šuterski precizniji i odnijeli pobjedu.

Domaćin je dosta nervozno ušao u utakmicu i činilo se sredinom druge trećine na plus 15 za Olympiakos (30:15) da bi to mogla biti još jedna "Efesova utakmica" kakvih je posljednje dvije sezone bilo poprilično puno. Međutim Efes se uspio oporaviti i na vrijeme probuditi te se vratiti u utakmicu do odlaska na poluvrijeme (36:30).

S pet poena Darija Šarića u nizu Efes je otvorio drugo poluvrijeme, a probudio se i Jayson Granger koji je prvo poluvrijeme završio bez ijednog poena, a onda u nastavku susreta utrpao 26 poena.

50 sekundi prije kraja Efes je vodio 75:68 i bio nadomak pobjede, ali gosti su se uspjeli vratiti. Hackett je bio ključan u tom povratku, a na kraju je Olympiakos propustio i priliku za pobjedu nakon što je kod 76:75 DJ Strawberry pogodio samo jedno slobodno bacanje. Ostalo je pet sekundi domaćinu za posljednji napad, ali Granger ga nije realizirao.

U produžetku je odluka pala na samom kraju, kod 89:87 za goste Heurtel griješi, na drugoj strani precizan je Strawberry i gosti odnose pobjedu.

Georgios Printezis ubacio je 17 poena (7/11), Othello Hunter ubacio je 15 poena (7/8), a Daniel Hackett 11 (3/6) uz osam asistencija. Kod Efesa Granger je u tih 26 poena šutirao 9/15, Heurtel je dodao 12 poena (4/11) i šest asistencija, a Dario Šarić za 26 minuta 11 poena (2/6 za dva, 2/2 za tri) uz deset skokova i četiri asistencija.