Cedevita nastavila niz pobjeda, treće uzastopno euroligaško slavlje hrvatskog prvaka

Branimir Korać • petak, 13.11.2015.

Košarkaši Cedevite nastavili su s odličnim nastupima u Euroligi. Upisali su i treću pobjedu u nizu, ovaj put svladali su u Domu Dražena Petrovića Laboral Kutxu sa 76:67. Još jednu odličnu predstavu pružio je Jacob Pullen s 26 poena, Miro Bilan dodao je 17 poena i deset skokova, a James White 15 poena i devet skokova.

Nakon prva dva kola u poraza od Olympiakosa i Limogesa, činilo se da je pred Cedevitom težak put da bi se ugurala među četiri najbolje u skupini. Nakon petog kola situacija je znatno bolja. Momčad Veljka Mršića upisala je tri pobjede u nizu, svladala europske velikane Anadolu Efes, Olimpiju iz Milana i Laboral Kutxu te je s Laboral Kutxom na diobi drugog mjesta u skupini.

Uoči ovog susreta Cedevita je predstavila novo pojačanje, Billa Walkera koji je dobio priliku, ali bilo je to više da osjeti momčad i europsku košarku nego što se očekivao već u prvom susretu neki veliki učinak. Walker je dobio 11 minuta i za očekivati je da će ta minutaža u narednih nekoliko utakmica rasti, jednako kao i njegov učinak.

U prvom poluvremenu nije sve išlo glatko, Perasovićeva Laboral Kutxa dobro je stajala u obrani i na odmor otišla s prednosti. Domaćin je dobro krenuo, poveo s 8:2, ali Bourousis je vratio goste u igru i do kraja prve četvrtine nije bilo posebnih rezultatskih odvajanja.

Druga četvrtina nije bila dobra za Cedevitu. Alberto Corbacho, najopasniji tricaš gostiju u kooperaciji s Jakom Blažičem odveo je goste do dvoznamenkaste prednosti sredinom prvog dijela, no dobro je igrao na drugoj strani Miro Bilan koji je držao Cedevitu i priječio gostima da se potpuno odvoje i stvore nedostižnu prednost.

Na odmor se otišlo s 37:31 za goste, ali u drugom poluvremenu situacija se posve okrenula.

Jacob Pullen odmah je pokazao kako se sa svakom minutom sve više diže, pokrenuo je seriju 9:0 i Cedevita je preuzela kontrolu nad susretom i iz minusa na ulasku u drugo poluvrijeme, prešla u plus uoči zadnje dionice.

U zadnjih deset minuta domaćin je održavao vodstvo, nije dao Laboral Kutxi priliku za povratak i kada je Bilan priskočio i pogodio za 71:60, sve je bilo jasno.

Skok Cedevite bio je odličan, ubilježila je čak 19 skokova više od gostiju (49:30), a istaknuli su se Pullen s 26 poena (5/8 za dva, 2/5 za tri), Bilan sa 17 poena (7/13) i deset skokova te James White s 15 poena (5/7 za dva, 1/4 za tri) i devet skokova.

U protivničkoj momčadi Jaba Blažič ubacio je 20 poena (7/13), a Ioannis Bourousis ubilježio je 14 poena (4/8) uz osam skokova.