Branimir Korać • subota, 14.11.2015.

Bojan Bogdanović ponovno je bio najbolji među Hrvatima na NBA parketima, ali njegova dobra predstava nije bila dovoljna za pobjedu Netsa u Sacramentu....

Orlando Magic stigao je do nove pobjede slaveći na svom parketu protiv Utah Jazza. Mario Hezonja nije imao veliku minutažu, igrao je tek devet minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (1/1 za dva, 1/3 za tri).

Domaćin je zasluženo slavio, otvorio je utakmicu sa 16:2, imao kontrolu i u konačnici nije dopustio Jazzerima da dođu do preokreta. Prva četvrtina bila je kobna za goste, 33:15 nakon prvih 12 minuta nisu uspjeli nadoknaditi.

Evan Fournier bio je najraspoloženiji s 21 poenom (7/15) i pet skokova, a Tobias Harris dodao je 19 poena (4/9) i 13 skokova. Kod gostiju po 16 poena upisali su Gordon Hayward (6/14, pet asistencija) i Trey Burke (7/12).

Nastavljaju se promjenjive igre Houston Rocketsa koji su nakon poraza od Brooklyn Netsa na domaćem parketu, poraženi i u gostima kod Denvera. Ty Lawson bio je nositelj igre Nuggetsa proteklih sezona, sada se vratio u dresu Rocketsa, ali odigrao je vrlo lošu utakmicu sa šutom 0/7.

Nuggetsi su pobjednika odlučili serijom 15:3 u posljednjoj dionici nakon čega se gosti nisu oporavili. Danilo Gallinari ubacio je 27 poena (7/9), a Will Barton 26 poena (8/14). Kod Rocketsa James Harden upisao je 28 poena (9/19) uz osam skokova i pet dodavanja.

Pacersi nastavljaju nizati pobjede, protiv Timberwolvesa su stigli do šeste u zadnjih sedam utakmica, a odličnu formu i dalje pokazuje Paul George. Više nema dvojbe, George se već sada vratio na razinu forme kakva je bila i ranije, prije ozljede.

Protiv Minnesote ubacio je 29 poena (8/17) uz devet skokova, Monta Ellis dodao je 24 poena (11/17) i pet skokova i to je bilo sasvim dovoljno. Kod poraženih Damjan Rudež uhvatio je jedan skok u sedam minuta, a po 26 poena ubacili su Zach LaVine (11/22) i Andrew Wiggins (10/19).

Osma uzastopna pobjeda Cleveland Cavaliersa osigurana je u zadnjoj četvrtini kada je u Madison Square Gardenu slomljen otpor New York Knicksa. Knicksi nisu uspjeli zaustaviti Jamesa i društvo u završnici, napadački nisu imali rješenje i upisali su poraz.

James je ubilježio 31 poen (12/21) uz šest asistencija, a Mo Williams 20 poena (7/13). Kod poraženih Carmelo Anthony bio je na 26 poena (9/20).

Portland Trail Blazersi uspjeli su odvesti dvoboj protiv Memphisa u neizvjesne vode, ali nisu uspjeli i slaviti. Iako je domaćin imao prednost u završnici, plus 11 četiri minute prije kraja, Portland je preokrenuo, ali ubačaj Zacha Randolpha 0.6 sekundi prije kraja donio je pobjedu Memphisu.

Marc Gasol ubacio je 31 poen (11/18), a kod Blazersa CJ McCollum bio je na 26 poena (7/14) i šest skokova.

Još jedan dobar nastup Bojana Bogdanovića, ali ovaj put nedovoljno za pobjedu. DeMarcus Cousins dominirao je u Sacramentu s 40 poena i 13 skokova te vodio svoju momčad do pobjede protiv Netsa.

Gosti nisu uspjeli iskoristiti pogrešku Sacramenta na kraju utakmice i propustili su ponuđenu priliku. Bogdanović je za 34 minute ubacio 15 poena (7713) uz tri skoka.

Rezultati:
Orlando Magic - Utah Jazz 102:93 (Evan Fournier 21p, 5sk / Gordon Hayward 16p, 5as)
Denver Nuggets - Houston Rockets 107:98 (Danilo Gallinari 27p / James Harden 28p, 8sk, 5as)
Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves 107:103 (Paul George 29p, 9sk / Zacjh LaVine 26p, 6sk)
New York Knicks - Cleveland Cavaliers 84:90 (Carmelo Anthony 26p, 6sk / LeBron James 31p, 6as)
Toronto Raptors - New Orleans Pelicans 100:81 (Jonas Valančiunas 20p, 10sk / Eric Gordon 30p)
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 90:82 (Zaza Pačulia 18p, 16sk / Jordan Clarkson 21p)
Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 101:100 (Marc Gasol 31p, 5as / CJ McCollum 26p, 6sk)
Sacramento Kings - Brooklyn Nets 111:109 (DeMarcus Cousins 40p, 13sk / Jarrett Jack 21p, 12as)
Chicago Bulls - Charlotte Hornets 102:97 (Jimmy Butler 27p, 5sk / Nicolas Batum 28p, 8sk)
Boston Celtics - Atlanta Hawks 106:93 (Isaiah Thomas 23p, 10as, 5sk / Paul Millsap 14p, 8sk)
Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 102:85 (Russell Westbrook 21p, 17sk, 11as / Christian Wood 15p, 8sk)

• zaki14.11.2015. u 21:27
    dobar...napokon nije samo igrać koji čeka loptu na liniji za tri poena...