Nikola Raič • nedjelja, 15.11.2015.

Sinoć smo na NBA parketima gledali sedam utakmica, a dvije su riješene tek nakon produžetaka. Warriorsi su pobijedili Netse, a Bucksi Cavse…

Washington – Orlando 108:99

Zbog izostanka Oladipa, Mario Hezonja je dobio nešto više prilike na parketu, za 17 odigranih minuta ubacio je 8 poena (3/6) u porazu svog Orlanda od Washingtona.

Washington je slomio utakmicu u drugom dijelu. Nakon zaostatka na odmoru, domaćini u drugi dio ulaze znatno agresivnije i efikasnije. Obrana je uspjela zaustaviti ključne igrače Orlanda, a u napadu se uštimao Humphries, Washington je drugi dio utakmice dobio s 58:43.

Washington je do pobjede vodio Kris Humphries koji je zabio 23 poena (9/14) i uhvatio pet skokova. John Wall dodao je 15 (5/14) uz 11 asistencija. Kod gostiju Nikola Vučević zabio je 19 (8/18) uz 13 skokova.

Milwaukee – Cleveland 108:105**

Nakon osam uzastopnih pobjeda, Cavsi su upisali drugi poraz u sezoni. Bucksi predvođeni Monroeom slavili su nakon drame u dva produžetka.

Bucksi su pitanje pobjednika mogli riješiti i puno ranije, u posljednjoj četvrtini su izgubili prednost od devet poena razlike. LeBron James s 11 poena u posljednjoj četvrtini je vodio goste do prvog produžetka, a priliku da i tu seriju poništi imao je Bayless koji promašuje šut za pobjedu s istekom vremena.

U prvom produžetku Bucksi se prvi odvajaju, ali LeBron opet vraća Cavse u igru. Na kraju, LeBron je imao i šut za pobjedu, ali njegov šut je bio loš. U drugom produžetku povratka za Cavse više nije bilo, Monroe je uhvatio ključan skok u napadu i onemogućio Cavsima napad za izjednačenje.

Monroe najbolji kod domaćina, zabio je 16 poena (8/17) i uhvatio 17 skokova, a unatoč promašenom šutu za pobjedu, Bayless je odigrao odlično, 17 njegovih poena (7/16) i pet asistencija. Kod Clevelanda LeBron James je ubacio nedovoljnih 37 (13/27) uz 12 skokova, pet asistencija i tri blokade.

Golden State – Brooklyn 107:99*

Iako je bivši Warriors Jarrett Jack bio blizu da sa svojim Netsima prekine savršen ulazak u sezonu Golden Statea, aktualni MVP to nije dozvolio. Warriorsi su u produžetku ostavili Netse na samo dva poena za 11-u pobjedu u isto toliko utakmica.

Step Curry uz sjajnu partiju, večeras je napravio i ono o čemu mnogi sanjaju. Prestigao je svog oca na vječnoj listi ubačenih trica u NBA karijeri. Dell Curry ostat će na 1245, a za Stepha smo sigurni da neće ostati na 1248.

Netsi su vodili gotovo cijelu utakmicu i bili blizu velikom iznenađenju. 16 sekundi do kraja imali su tri poena prednost te su odlučili braniti napad Warriorsa. Pola sekunde do kraja Iguodala zabija tricu za produžetak. Tih pola sekunde moglo je biti dovoljno Netsima da je Brook Lopez bio samo malo prisebniji na ziceru za pobjedu.

U produžetku stvari su sjele na svoje mjesto, Netsi nisu imali nikakve šanse. Razigrani Green kompletirao je svoj triple double i Warriorsi ostaju neporaženi.

Steph Curry ubacio je 34 poena (13/31) i podijelio šest asistencija, a Green je ubacio 16 (7/18), uhvatio 10 skokova, podijelio 12 asistencija, četiri puta uspješno blokirao i ukrao dvije lopte. U sjeni briljantnih nastupa Currya, Greenovi učinci ostaju neprimijećeni, ali ono što radi Green ove sezone je zaista fenomenalno. Jack je držao Netse u igri s 28 poena (9/20) i devet asistencija.

Bojan Bogdanović je igrao 35 minuta i upisao 2 poena (1/6), ali uhvatio šest skokova.

Ostale utakmice:

U ostalim utakmicama večeri Los Angeles Clippersi, su bez Chrisa Paula okrenuli Pistonse na krilima Blakea Griffina i Jamala Crawforda. Njih dvojica su kombinirano zabili 71 poen (26/52) i upisali 17 asistencija. Kod Pistonsa sjajne partije nastavlja pružati Drummond, večeras 18 poena (6/13) i 19 skokova. Clippersi su slavili 101:96.

Spursi su s „pola gasa“ slavili protiv 76ersa 92:83. 76ersi ni nakon 10 utakmica ne znaju za pobjedu. Najbolji u redovima Spursa, prinova, LaMarcus Aldridge sa 17 poena (5/13) i 19 skokova. Kod gostiju, s dobrim partijama nastavlja rookie Jahlil Okafor, sinoć je ubacio 21 poen (9/17) i uhvatio 12 skokova.

Phoenix Sunsi razmontirali su Denver Nuggetse sa 105:81. Sunsi su pitanje pobjednika riješili već nakon dvije četvrtine kada su imali prednost od čak 32 poena razlike. Kod Sunsa, sjajnu partiju ponovno je pružio Eric Bledsoe, zabio je 30 poena (11/16), uhvatio sedam skokova i podijelio četiri asistencije. Svoju minutažu kod Denvera iskoristio je Will Barton ubacivši 19 poena (8/16) uz 12 skokova.

Dallas je odlučio odmarati Nowitzkog i Matthewsa, uz nedostatak Parsonsa gostovanje kod Houstona činilo se kao iznimno težak zadatak. Ali, dobre predstave Feltona koji je zabio 23 poena (8/16) i kompletne klupe bilo je dovoljno za veliku pobjedu, 110:98, u teksaškom derbiju. Houston je bio bez Howarda, a najbolji kod domaćina Terence Jones s 23 poena (10/15), šest skokova i tri blokade.