Branimir Korać • ponedjeljak, 16.11.2015.

Nedjelja je ponudila novu rundu NBA utakmica, sve su odigrane u znaku sjećanja na žrtve terorističkog napada u Parizu, a od hrvatskih košarkaša nitko nije imao minutažu...

Charlotte Hornetsi stigli su do visoke pobjede protiv Portland Trail Blazersa koja je na kraju mogla biti i uvjerljivija. Imali su domaćini i gotovo 30 poena prednosti, plus 23 na ulasku u zadnju dionicu, ali Portland je uspio napraviti veliku seriju, doći na 98:92 i zakomplicirati utakmicu.

"Rekao sam suigračima da je Portland najbolja momčad s najboljim trenerom kada je riječ o vraćanju iz velikog zaostatka. Znali smo da će napraviti seriju i da nam neće biti lako, ali smogli smo na kraju dovoljno snage", rekao je Nicolas Batum, do ovog ljeta igrač Portlanda.

Batum je utakmicu završio s 33 poena (11/19, trica 5/10), šest asistencija i pet skokova, a Al Jefferson dodao je 29 poena (13/17) i pet skokova. Kod Blazersa Damian Lillard ubacio je 23 poena (9/25) uz osam skokova i pet asistencija, a Allen Crabbe 17 poena (8/11). Ključno je bilo prvo poluvrijeme u kojem je Charlotte šutirao 65 posto iz igre i imao samo jednu izgubljenu loptu za prednost 71:45 na odmoru.

Los Angeles Lakersi izbjegli su najlošiji start u povijesti franšize i svladali su na svom parketu Detroit Pistonse 97:85. Veliki posao odradio je Kobe Bryant unatoč iscrpljenosti, odigrao je dobru utakmicu, a njegova trica za 85:74 tri i pol minute prije kraja potpuno je prelomila susret.

Utakmicu je završio sa 17 poena (6/19), devet asistencija i osam skokova, a Jordan Clarkson dodao je 17 poena (5/10) i šest skokova. Kod poraženih na 17 poena bili su Andre Drummond (8/18, 17 skokova) i Spencer Dinwiddie (6/9).

Jazzeri su prekinuli niz od tri poraza gostujućom pobjedom kod Hawksa 97:96. Gosti su mogli i lakše do pobjede, imali su sedam poena prednosti dvije i pol minute prije kraja, ali Atlanta se vratila i imala šut za pobjedu. Paul Millsap izborio se za dobru poziciju, ali nije pogodio.

Kod pobjednika istaknuli su se Derrick Favors s 23 poena (11/20) i devet skokova, Rodney Hood s 20 poena (8/17) i Rudy Gobert s 11 poena (3/4) i 11 skokova. Kod domaćina Millsap je bio na 28 poena (10/18) i šest skokova, a po 16 poena dodali su Kent Bazemore (6/7) i Al Horford (7/16, pet skokova, pet asistencija).

Sacramento Kingsi došli su do još jedne pobjede na krilima DeMarcusa Cousinsa. Bez obzira na odnos s Georgeom Karlom, Cousins igra u vrhunskoj formi i u zadnje tri utakmice bilježi u prosjeku 36.3 poena po susretu.

Ovu utakmicu završio je s 36 poena (12/22) i deset skokova, a Rudy Gay ubacio je 27 poena (10/16) i šest skokova. Kod poraženih DeMar DeRozan ubacio je 24 poena (9/22) uz po pet asistencija i osvojenih lopti, a Kyle Lowry dodao je 22 poena (8/19, trica 6/12) i sedam asistencija.

Jedna od momčadi s najvećim oscilacijama u dosadašnjem dijelu sezone, Memphis Grizzlies, slavio je u gostima kod Minnesote. Grizzliesi su ove sezone imali očajnih šuterskih večeri, no ovo nije bila takva i utakmicu su završili s 56 posto ubačaja iz igre.

Predvodili su ih Jeff Green s 21 poenom (7/12) i Mike Conley s 20 poena (7/14) i sedam asistencija. Damjan Rudež kod gostiju nije igrao, a Zach LaVine unatoč problemima s osobnim pogreškama i samo 17 minuta na parketu ubacio je 25 poena (8/15) dok je Andrew Wiggins ubacio 21 poen (8/14).

U izostanku Kevina Duranta u Oklahomi se očekivala velika predstava Russella Westbrooka, međutim potpuno ga je zasjenio Marcus Smart. Smart je odigrao sjajnu utakmicu i predvodio je Celticse do komotne pobjede 100:85.

Susret je završio s 26 poena (9/14) i osam asistencija, a Isaiah Thomas dodao je 20 poena (8/17) i osam asistencija. Kod poraženih Westbrook je bio na 27 poena, ali uz loš šut 5/20 te samo pet asistencija. Serge Ibaka dodao je 16 poena (8/16) i deset skokova.

Rezultati:
Charlotte Hornets - Portland Trail Blazers 106:94 (Nicolas Batum 33p, 6as, 5sk / Damian Lillard 23p, 8sk, 5as)
Los Angeles Lakers - Detroit Pistons 97:85 (Kobe Bryant 17p, 9as, 8sk / Andre Drummond 17p, 17sk)
Atlanta Hawks - Utah Jazz 96:97 (Paul Millsap 28p, 6sk / Derrick Favors 23p, 9sk)
Sacramento Kings - Toronto Raptors 107:101 (DeMarcus Cousins 36p, 10sk / DeMar DeRozan 24p, 5as, 5ol)
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 106:114 (Zach LaVine 25p / Jeff Green 21p)
Oklahoma City Thunder - Boston Celtics 85:100 (Russell Westbrook 27p, 5as / Marcus Smart 26p, 8sk)
New York Knicks - New Orleans Pelicans 95:87 (Carmelo Anthony 29p, 13sk / Anthony Davis 36p, 11sk)