Vojvodina 22:32 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov Brest na krilima Simona Razgora do novog slavlja nad Vojvodinom

Simona Margetić • ponedjeljak, 16.11.2015.

Meškov Brest slavio je na gostovanju u Novom Sadu protiv srpskog prvaka Vojvodine. Iako su domaćini u napadu imali raspoloženog Dejana Pralicu i Aleksandra Gugletu, nisu došli do druge pobjede u SEHA-Gazprom ligi.

Vojvodina ni ovog puta nije uspjela slomiti jaki Meškov Brest, finalista prošlogodišnjeg izdanja regionalnog natjecanja. U prošlom susretu, početkom sezone, Vojvodina je u Brestu izgubila s devet golova razlike (22:31), a Bjelorusi su i ovog puta opravdali titulu favorita.

Obje su momčadi dobro otvorile susret. U prvom dijelu većinom su se držale za petama jedna drugoj, a u devetoj minuti Vojvodina je došla do vodstva pogotkom Aleksandra Guglete (5:4). Ipak, Meshkov je s tri pogotka Nikole Manojlović došao do 5:7 u 11. minuti. Gosti su tu prednost do kraja prvog dijela povećali na +6 (12:18).

Meškov Brest s predaha se vratio raspoloženiji. Krenuo je prvo s četiri uzastopna pogotka, a onda i sa sedam i otišao na prednost od +13 golova do 51. minute. Vojvodina je uspjela malo smanjiti zaostatak, ali nedovoljno pa je na semaforu krajem susreta stajalo 22:32 u korist Bjelorusa.

Kod domaćina su najefikasniji bili Dejan Pralica sa šest i Aleksandar Gugleta sa sedam pogodaka, dok su vratari Luka Arsenić i Bojan Perović zajedno upisali 15 obrana. Simon Razgor bio je najbolji kod gostiju s devet pogodaka. Ljubo Vukić nije se upisao na listu strijelaca, a vratarski tandem Patotski-Čarapenka obranio je 11 lopti.