Reprezentacija - prijateljske utakmice, 17.11.2015, 17:00 h, Rostov na Donu
Marcelo Brozović 59'
Mario Mandžukić 83'
Hrvatska

Niko Rukavina • utorak, 17.11.2015.

Iako je igrala bez nekoliko ključnih igrača, reprezentacija Hrvatske odigrala je odličnu utakmicu u Rostovu i svladala je Rusiju s 3:1. Rusija je također igrala bez mnogo prvotimaca, ali je u većem dijelu susreta bila u podređenom položaju.

Artem Rebrov
46'
17
Vladislav Ignatijev
65'
22
Artem Dzjuba
70'
5
Pavel Mamaev
71'
4
Sergej Ignaševič
89'

Ante Čačić

Nakon mnogo propuštenih prigoda u prvom dijelu, Hrvatskoj se otvorilo u nastavku utakmice kada je zabila tri pogotka i preokrenula vodstvo Rusije iz 15. minute susreta. Sva tri pogotka za Hrvatsku su zabili igrači koji igraju u Seriji A, a dvostruki asistent bio je također „Talijan“, Šime Vrsaljko.

Obje momčadi u utakmicu su ušle bez "pola momčadi". Ante Čačić je na klupi imao samo petoricu igrača, djelomično zbog ozljeda i odmora, a djelomično zbog utakmice U-21 reprezentacije protiv Španjolske. U vrhu napada od prve minute započeli su Nikola Kalinić i Mario Mandžukić, a na vratima je krenuo Lovre Kalinić.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, Hrvatska je zaprijetila s nekoliko odličnih centaršuta u kratkom razmaku koje Kalinić u tri navrata nije uspio zahvatiti glavom. U 13. se nakon udarca Marcela Brozovića lopta odbila do Ivana Perišića koji iskosa puca u Jurija Lodigina.

Ono što nije uspjelo nogometašima Hrvatske u razdoblju od 11. do 13. minute, je Rusima u 15. kada je Aleksej Ionov probio desnu stranu i uspješno centrirao za Fedora Smolova koji glavom poentira za vodstvo svoje momčadi.

Ubrzo su Rusi ponovno opasno zaprijetili nakon udarca Denisa Glušakova, no do kraja poluvremena Hrvatska je bila bolja, ali nije uspjela iskoristiti niti jednu od mnogobrojnih prigoda. U 28. Mandžukić je izbio sam pred Lodigina ali je zapucao stopostotnu šansu, da bi Darijo Srna dvije minute kasnije pucao pod gredu, ali je golman Rusije ponovno bio siguran.

Pred kraj poluvremena Hrvatska je imala još jednu stopostotnu šansu, kada se lopta nakon velike greške Lodigina odbila do usamljenog Perišića koji iz izgledne situacije puca kraj gola. Na odmoru Čačić je Srnu zamijenio Vrsaljkom.

U nastavku utakmice prvi su zaprijetili Rusi preko Denisa Čeriševa koji puca kraj gola, no Hrvatska je izjednačila u 57. preko "talijanske veze". Marcelo Brozović izbacio je Vrsaljka koji centrira na peterac gdje Kalinić poentira za izjednačenje.

Samo tri minute kasnije, Hrvatska je došla do preokreta sjajnim i odlično plasiranim udarcem Brozovića koji s ruba kaznenog prostora od grede pogađa mrežu Artema Rebrova, golmana koji je na poluvremenu zamijenio nesavladivog Lodigina.

Osam minuta kasnije Rusija je opasno zaprijetila, ali je Josip Pivarić uspio otkloniti opasan centaršut Čeriševa na peterac. Ubrzo su opet zaprijetili Rusi, nakon što je Brozović neoprezno izgubio loptu, ali je Kalinić sjajnom intervencijom zaustavio udarac Romana Širikova.

Utakmica je riješena u 81. minuti, kada je Brozović ponovno pronašao Vrsaljka na desnoj strani koji ovaj put u sredini pronalazi Mandžukića koji pak lagano poentira za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik18.11.2015. u 02:14
    Jel ce Cacic bit taj koji ce napokon maknut Srnu? J*be mi se sta je "kapetan". ima boljih na njegovoj poziciji
  • Obrisan korisnik18.11.2015. u 00:46
    svaka čast vatrenima, odlična tekma bez ponajboljih igrača.. brzo, okomito, bez kompromisa, samo tako naprijed.. još malo to Čačić posloži kad se vrate glavni + uvesti nekoliko mladih odličnih i bit će to super..
  • vjesu17.11.2015. u 22:21
    Svaka cast Brozovicevom golu ali po meni je Kaliniceva obrana Sirikovu potez utakmice. Takva obrana se rijetko vida. Bravo!
    vjesu
  • ludi_dabar17.11.2015. u 20:55
    Cacicu , jebi si transistore i otpornike...Vargica uvodis u 90* , da dobijes koju minutu....sram te bilo..
    ludi_dabar
  • Obrisan korisnik17.11.2015. u 20:54
    Bravo Vatreni, tako se igra. I bez ključnih igrača smo bili puno bolji i pobjeda je trebala biti i uvjerljivija. Čim je ušao Vrsaljko zaigrali smo puno bolje, iako smo i u prvom bili jako dobri, ali nikako nismo mogli zabiti.