Odličan nastup Marka Banića u gostujućoj pobjedi, Perić pomogao Veneziji protiv Ulma

Branimir Korać • srijeda, 18.11.2015.

Zanimljiva srijeda u Eurokupu donijela je bogat program, a od hrvatskih igrača najviše je pružio Marko Banić u gostujućoj pobjedi Uniksa kod Steaue...

Steaua nije uspjela kreirati iznenađenje na domaćem parketu protiv Uniksa. Objektivno znatno jača ruska momčad bez problema odnijela je pobjedu 88:71 i to svega dva dana nakon teškog gostovanja u Moskvi kod CSKA. Svoju najbolju utakmicu od dolaska u Uniks odigrao je Marko Banić koji je za 23 minute ubacio 19 poena (9/10 za dva) i uhvatio dva skoka. Na drugoj strani nije se istaknuo Pankracije Barać, za 11 minuta upisao je tri poena (0/4 za dva).

Odličnih zadnjih deset minuta donijelo je Veneziji pobjedu protiv Ulma. Do zadnje dionice susret je bio posve otvoren, međutim onda je domaćin proradio posebno u napadu, dobio tu četvrtinu 28:16 i odnio pobjedu. Kod Talijana dobru utakmicu odradio je Hrvoje Perić koji je na parketu proveo 26 minuta i ubacio 12 poena (4/4 za dva, 1/2 za tri).

Što se tiče pojedinačnih nastupa, sjajnu igru pružili su DJ Cooper i Loukas Mavrokefalidis u dvoboju Volgograda i AEK-a, a odmah njima uz bok bili su Nate Wolters i Errick McCollum. Njih dvojica ipak nisu odveli svoje momčadi do pobjede. Tursko-litavski dvoboji na turskom tlu završili su pobjedama gostiju.

Rezultati:
Volgograd - AEK 78:82 produžetak (DJ Cooper 27p, 11sk, 8as / Loukas Mavrokefalidis 28p, 10sk)
Szolnoki - PAOK 78:69 (David Vojvoda 15p, 5sk / Kostas Vasileiadis 11p, 5sk)
Banvitspor - Budućnost 76:68 (Gašper Vidmar 18p / Suad Šehović 23p, 8sk)
Zenit - Saratov 81:88 (Kyle Landry 18p, 6sk / Jeremy Chappell 21p, 7sk)
Aris - Trabzonspor 78:70 (Theodoros Zaras 23p / Dwight Hardy 20p)
Steaua - Uniks Kazan 71:88 (Bill Amis 14p / Keith Langford 23p, 8sk)
Bešiktaš - Lietuvos Rytas 92:103 (Nate Wolters 34p, 5ol / Kšištof Lavrinovič 28p)
Galatasaray - Neptunas 76:82 (Errick McCollum 30p / Daniel Ewing 21p)
Hapoel Jeruzalem - Nižnji Novgorod 70:74 (Donta Smith 23p, 5sk, 5ol, 5as / Dmitrij Hvostov 23p, 6sk, 5as)
Oldenburg - Bonn 77:70 (Brian Qvale 14p, 8sk / Aaron White 15p, 10sk)
Valencia - Nancy 77:65 (Sam van Rossom 17p / James Bell 17p, 5sk)
Venezia - Ulm 90:78 (Philipp Goss 22p / Raymar Morgan 23p)
Trento - Union Olimpija 90:77 (Trent Lockett 19p, 5sk / Ronalds Zakis 20p, 7sk)
Charleroi - Zaragoza 80:69 (Billy Baron 17p, 5as / Stevan Jelovac 12p, 6sk)
Brindisi - Reggiana 87:81 (Adrian Banks 25p, 5sk / Pietro Aradori 18p, 7sk)