Cibona bez kiksa protiv Benfice, s Belgijcima za prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • srijeda, 18.11.2015.

Cibona je stigla do nove pobjede u FIBA Europe Cupu. Treću pobjedu u ovom natjecanju ostvarila je u Domu Dražena Petrovića protiv Benfice koju je svladala sa 74:66...

Još jednom je Cibona bila kobna protiv Benfice i svladala ju je sa 74:66. Priključila je tako ovu pobjedu onoj iz Portugala protiv istog protivnika i dobila bitku za najmanje drugo mjesto u skupini.

Do kraja natjecanja u skupini Cibose očekuju dva gostovanja, za tjedan dana u Belgiji igraju ključnu utakmicu u borbi za prvo mjesto s Antwerpom, a u zadnjem kolu gostuju kod posljednjeplasiranog Soprona.

Drugi susret protiv Benfice Cibona je odradila uz već dobro poznate amplitude, vrlo dobro odigrala je u prvih 20 minuta da bi ulazak u drugo poluvrijeme bio loš i Benfica je tu živnula.

Dobar ulazak u utakmicu imali su Ante Žižić i Jagodić Kuridža koji su nosili velike zasluge za odlazak na ugodnih plus 12 nakon prvih deset minuta, a ta prednost dodatno je rasla u drugoj četvrtini, sve do najviših plus 20, nakon čega su gosti u završnici poluvremena ipak uspjeli spustiti na 44:29.

Do sredine treće četvrtine gosti su se približili na malih 48:44 da bi lošu Ciboninu seriju prekinuo važnom tricom Marin Rozić. Hukić i Florence zatim su ponovno odvojili Cibonu i do kraja susreta Benfica više nije zaprijetila.

U Ciboninom sastavu Ante Žižić ubacio je 21 poen (9/11 za dva) uz sedam skokova, James Florence dodao je 12 poena (4/5 za dva, 1/6 za tri) i osam asistencija, a Marko Jagodić Kuridža 11 poena (2/5 za dva, 1/3 za tri). Kod gostiju Daequan Cook ubacio je 22 poena (7/17) uz pet skokova, a Ivica Radić za 35 minuta dodao je 12 poena (4/8 za dva).