Branimir Korać • četvrtak, 19.11.2015.

Bogat je bio noćašnji NBA program koji je donio niz zanimljivih susreta. Dva su riješena u produžetku, a do pobjeda su u njima stigli Houston Rocketsi i Orlando Magic...

Nakon lošijeg nastupa protiv Knicksa, Nicolas Batum ponovno je bio raspoložen. Protiv Brooklyn Netsa ponovno je bio na visokoj razini i predvodio je Hornetse do pobjede. Za razliku od njega, Bojan Bogdanović drugu utakmicu u nizu ostao je bez značajnijeg učinka kod Netsa.

Bogdanović je za 18 minuta ubacio tek dva poena (0/1 iz igre) i uhvatio četiri skoka dok su se kod Netsa istaknuli Thaddeus Young s 27 poena (11/17) i osam skokova te Brook Lopez s 23 poena (8/19) i pet skokova. Batum je bio na 24 poena (7/12) i osam asistencija dok su po 18 poena ubacili Al Jefferson (7/16, osam skokova) i Kemba Walker (5/9, sedam skokova i sedam asistencija).

San Antonio Spursi prema očekivanjima nadigrali su Denver Nuggetse i došli do šeste pobjede u nizu. Slavili su 109:98 uz odličan nastup Tonyja Parkera koji je upisao 25 poena (9/14) i devet asistencija, a pomagali su mu Kawhi Leonard s 20 poena (8/16) i osam skokova, Tim Duncan s 12 poena (5/8), 11 skokova te po šest asistencija i blokada i LaMarcus Aldridge s 11 poena (4/14) i 12 skokova.

U redovima Nuggetsa rookie Nikola Jokić bio je na 23 poena (8/13) i 12 skokova, a po 15 poena dodali su Kenneth Faried (7/12, sedam skokova) i Gary Harris (6/10).

Scott Skiles nakon lošeg prvog poluvremena zalijepio je za klupu Nikolu Vučevića i Victora Oladipa te s drugim opcijama otišao do pobjede u produžetku protiv Minnesote. Obojica su imali malu minutažu, nisu se niti u njoj istaknuli i trener Magica nije oklijevao okrenuti se drugim igračima. Na kraju mu je pobjedu tricom tri sekunde prije kraja produžetka donio Evan Fournier.

Fournier je utakmicu završio s 26 poena (9/17, trica 5/7), Elfrid Payton dodao je 24 poena (11/23), sedam skokova i šest asistencija, a Tobias Harris 12 poena (5/15) i 11 skokova. Mario Hezonja igrao je tek osam minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tri) uz po dva skoka i asistencije. Kod Minnesote Damjan Rudež nije dobio priliku, Andrew Wiggins ubacio je 28 poena (8/17) uz pet skokova, a Karl-Anthony Towns 21 poen (8/12) uz 12 skokova i šest blokada.

Do pobjede je došla Atlanta koja je ugostila Sacramento Kingse i slavila sa 103:97. Hawksi su odigrali dobru utakmicu iako su u zadnje tri minute umalo prosuli 11 poena prednosti. Ipak, gosti nisu uspjeli napraviti preokret i Hawksi slave.

Predvodili su ih Paul Millsap s 23 poena (9/19) i 16 skokova te Dennis Schroder s 22 poena (9/21) i šest asistencija. Kod poraženih DeMarcus Cousins ubacio je 24 poena (7/20) uz 12 skokova, Rudy Gay 14 poena (5/13) uz šest skokova, a Rajon Rondo 12 poena (6/9) uz 12 skokova i deset asistencija.

Toronto Raptorsi nastavili su s porazima na turneji po Zapadu, a u Salt Lake Cityju činilo se do posljednje četvrtine da bi ipak mogli do pobjede. Međutim domaćin se probudio u pravo vrijeme i napravio preokret te odnio pobjedu.

Predvodili su ga Derrick Favors s 18 poena (7/9) i 11 skokova te Gordon Hayward sa 17 poena (6/15) i sedam skokova. Kod gostiju Luis Scola ubacio je 22 poena (10/15) i uhvatio pet skokova, a Kyle Lowry ubacio je 20 poena (6/15) i podijelio šest dodavanja.

U danu u kojem su ostali bez trenera nakon što je Kevin McHale dobio otkaz, Houston Rocketsi iščupali su pobjedu u produžetku protiv Blazersa. Teškom mukom su slavili, a produžetak im je donio Corey Brewer ubačajem 0.9 sekundi prije kraja. U dodatnih pet minuta James Harden ubacio je sve poene za domaćina i odveo ga do pobjede.

Harden je utakmicu završio s 45 poena (11/29), 11 asistencija i osam skokova, a Trevor Ariza dodao je 18 poena (6/18) i osam skokova. Damian Lillard kod Blazersa je upisao 23 poena (6/19), CJ McCollum 19 poena (7/16) uz šest asistencija, a Al-Farouq Aminu 16 poena (5/16) i 15 skokova.

Bez Derricka Rosea koji liječi ozlijeđeni nožni zglob, Chicago Bullsi upisali su pobjedu na gostovanju kod Phoenix Sunsa 103:97. U izostanku Rosea briljirao je Jimmy Butler koji je odigrao svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i predvodio Bullse s 32 poena (11/23) i šest asistencija. Sunsima nije pomogla dobra večer trojca Brandon Knight (23 poena, 8/20) - Eric Bledsoe (22 poena, 7/22, sedam asistencija, šest skokova) - PJ Tucker (20 poena, 8/15, sedam skokova).

Veliku utakmicu odigrao je Russell Westbrook koji je nosio Oklahomu do pobjede protiv Pelicansa. Westbrook je bez pomoći Kevina Duranta potpuno preuzeo odgovornost i s 43 poena (14/25), devet skokova i osam asistencija predvodio Thunder do pobjede.

Rezultati:
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 116:111 (Nicolas Batum 24p, 8as / Thaddeus Young 28p, 8sk)
San Antonio Spurs - Denver Nuggets 109:98 (Tony Parker 25p, 9as / Nikola Jokić 23p, 12sk)
Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 104:101 produžetak (Evan Fournier 26p / Andrew Wiggins 28p, 5as)
Atlanta Hawks - Sacramento Kings 103:97 (Paul Millsap 23p, 16sk / DeMarcus Cousins 24p, 12sk)
Utah Jazz - Toronto Raptors 93:89 (Derrick Favors 18p, 11sk / Luis Scola 22p, 5sk)
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 108:103 produžetak (James Harden 45p, 11as / Damian Lillard 23p)
Phoenix Suns - Chicago Bulls 97:103 (Brandon Knight 23p / Jimmy Butler 32p, 6sk)
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 85:112 (T.J. McConnell 16p, 6sk / Paul George 34p, 8sk, 5as)
Boston Celtics - Dallas Mavericks 102:106 (Isaiah Thomas 19p, 6as / Dirk Nowitzki 23p, 7sk)
Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 110:103 (Russell Westbrook 43p, 9sk, 8as / Ryan Anderson 30p, 7sk)