Dobar nastup Tomića u pobjedi Barcelone, Perasović nadmudrio Repešu

Branimir Korać • petak, 20.11.2015.

Ante Tomić nastavio je s odličnim nastupima u Euroligi, a sada je i protiv Karsiyake bio među ključnim igračima Barcelone. U hrvatskom trenerskom srazu Velimir Perasović nadmudrio je Jasmina Repešu...

Skupina A

Strasbourg - Crvena zvezda 78:75

Crvena zvezda ispustila je čak 21 poen prednosti na gostovanju u Strasbourgu. Beograđani su početkom drugog poluvremena vodili 55:34, ali su na kraju izgubili 78:75.

Gosti su odradili odlično prvo poluvrijeme, stvorili visoku zalihu, međutim u drugom dijelu posve drugačija slika na parketu. Strasbourg je preuzeo kontrolu nad utakmicom i prednost se sve više topila.

Serija 15:0 s kraja treće i početka četvrte četvrtine posve je okrenula utakmicu, Crvena zvezda imala je još jedno odvajanje na 70:63 da bi Strasbourg odgovorio serijom 15:2 i odlučio pobjednika.

Jeremy Leloup bio je najbolji kod domaćina s 24 poena (8/17) i osam skokova, a Rodrigue Beaubois dodao je 17 poena (4/10). Kod Beograđana Quincy Miller ubacio je 23 poena (7/13, trica 5/10) uz 12 skokova, a Marko Simonović dodao je 18 poena (6/12, trica 5/9).

Bayern - Fenerbahče 67:84

Fenerbahče je puno lakše od očekivanja prošao München i stigao do pobjede protiv neugodnog Bayerna. Turci su imali odlično otvaranje utakmice i to je usmjerilo priču na njihov mlin.

Kada kreneš u susret s 11:0 i dobiješ prvu četvrtinu 30:10, odradio si golemi dio posla. Bayern jednostavno nije bio dovoljno raspoložen da bi napravio veliki preokret i takav loš početak stajao ga je pobjede.

"Jednostavno smo igrali loše, ništa nije funkcionirali niti u napadu, a niti u obrani.Htjeli smo se vratiti u drugom dijelu, ali 20 poena zaostatka bilo je previše. Možda smo previše željeli tu pobjedu, nikako nismo mogli pronaći pravi ritam", smatra Nihad Đedović.

Posebno raspoložen kod gostiju bio je Bobby Dixon s 25 poena (9/17, trica 7/13) i pet asistencija dok je Luigi Datome dodao 17 poena (5/9), šest asistencija i pet skokova. Kod poraženih Đedović je bio na 16 poena (6/13) dok su po deset dodali KC Rivers (4/8), Paul Zipser (4/8, pet skokova) i Bryce Taylor (3/6).

Laboral Kutxa - Olimpia Milano 94:82

Velimir Perasović i Jasmin Repeša u posve različitim su situacijama. Dok Perasović dobro gura s Laboral Kutxom, Repeša ima velikih problema u Milanu, a peti uzastopni euroligaški poraz stigao je na gostovanju u Vitoriji.

Laboral Kutxa odigrala je kvalitetnu utakmicu i pokazala je da je u ovom trenutku bolja momčad od gostiju. Od početka je domaćin sve kontrolirao i tek u završnici malo je popustio što je Olimpia iskoristila za smanjenje zaostatka.

"Čestitke Laboral Kutxi, apsolutno je zaslužila ovu pobjedu. Svi znaju da smo u jako teškoj situaciji, pokušavali smo, ali nije išlo. Naša situacija je slična onoj u kojoj je Real Madrid koji je odmah nakon Europskog prvenstva morao u Južnu Ameriku. Mi smo u sezonu ušli s praktički tri dana priprema i to se itekako vidi."

Fabien Causeur bio je prvo ime kod domaćina s 22 poena (6/9), Darius Adams dodao je 20 poena (6/11) i pet skokova, a Ioannis Bourousis 14 poena (5/11) i 13 skokova. Darko Planinić za 11 minuta promašio je dva šuta za dva i uhvatio dva skoka.

Kod Armanija Alessandro Gentile ubacio je 24 poena (9/19), Stanko Barać za 32 minute upisao je 16 poena (8/11) i 12 skokova, Kruno Simon za 22 minute tri poena (1/4 za dva, 0/3 za tri) i četiri skoka, a Oliver Lafayette za 19 minuta tri poena (1/5 za dva, 0/2 za tri).

Žalgiris - Zielona Gora 67:56

Zielona Gora ostaje na dnu skupine C nakon što je upisala poraz i na gostovanju kod Žalgirisa. Litavci su u završnici treće četvrtine napravili seriju na koju gosti nisu imali odgovor i dobrom obranom do kraja susreta zadržali su vodstvo.

Žalgiris je najvećim dijelom susreta bio bolji protivnik, stvarao je prednost, ali Stelmet se vraćao i prijetio preokretom. Ipak, u drugom dijelu treće četvrtine, od 49:47 Žalgiris odlazi na 57:49 do kraja četvrtine i tu je susret prelomljen.

U zadnjih deset minuta igralo se čvrsto s ukupno samo 17 poena i domaćin je uspio zadržati vodstvo i otići do omjera 3-3.

Pobjednika su predvodili Paulius Jankunas sa 16 poena (5/10) i sedam skokova dok je Mantas Kalnietis dodao 13 poena (5/7) i pet asistencija. Kod gostiju Mateusz Ponitka ubacio je 15 poena (7/11) uz sedam skokova, a Vlad Moldoveanu deset poena (4/6) uz pet skokova.

Barcelona - Pinar Karsiyaka 107:79

U 1000. utakmici Juana Carlosa Navarra u dresu Barcelone, momčad Xavija Pascuala pregazila je Pinar Karsiyaku sa 107:79. Napadački gotovo savršen nastup Barcelone koja je imala previše rješenja i Karsiyaka protiv ovako raspoloženog protivnika nije mogla ništa.

77 posto ubačaja za dva i 46 posto za tri poena dovoljno pokazuje koliko su domaći igrači bili raspoloženi. Iako su već stvorili visoku prednost, niti u drugom poluvremenu nisu posustajali i do samog kraja samo su povećavali prednost.

"Jako dobra pobjeda za nas. Nedostajala su im dvojica igrača, ali mi smo odradili pametno posao, igrali dobro na obje strane parketa i moramo tako nastaviti. Očekuje nas još puno europskih utakmica", smatra Shane Lawal.

Upravo Lawal ubacio je najviše poena kod domaćina, njih 19 (7/8), Carlos Arroyo slijedio ga je s 18 (6/8, 6/7 trica), a Ante Tomić za 19 minuta ubacio je 16 poena (7/9) uz sedam skokova. Kod gostiju Joe Ragland upisao je 26 poena (10/17) i sedam skokova, a Kenan Sipahi 13 poena (5/10) i sedam asistencija.

Maccabi Tel Aviv - CSKA Moskva 82:88

Žan Tabak odradio je prvu euroligašku utakmicu na klupi Maccabi i upisao je domaći poraz protiv moskovskog CSKA. Pozitivno je to što je Maccabi odigrao ravnopravnu utakmicu i dugo je bio u igri, međutim do velike pobjede nije došao.

Na kraju je presudio precizniji šut gostiju s vanjskih pozicija, dok je CSKA za tricu šutirao 50 posto, Maccabi je bio na samo 30 posto s pet ubačenih trica, a upravo vanjski šutevi Coryja Higginsa i Miloša Teodosića donijeli su gostima prednost.

Trica Teodosića preko Ohayona odvela je goste u zadnjih deset minuta na 76:65 poslije čega prave neizvjesnosti više niti nije bilo i Moskovljani su znali dovršiti posao.

Predvodili su ih Teodosić s 25 poena (7/13, trica 5/9) i pet asistencija, a Nando De Colo dodao je 15 poena (5/13) i pet asistencija. Kod domaćina Taylor Rochestie ubacio je 20 poena (8/16) uz pet asistencija, a Brian Randle 19 poena (6/10). Dragan Bender igrao je tek dvije minute.

• narada10820.11.2015. u 16:02
    Od ovog kola pamtim neke strašne detalje: strašni CSKA na čelu sa Teodošićem koji je samo sa tricama bio ubitačan, kamo li sa asistima. Strašni preokret Strasbourga protiv CZ. Strašno mekana Cedevita pod sopstvenim košem. I na kraju strašan posao koji čeka Tabaka u Maccabiju jer to nije trenutno... [više na forumu]
    narada108
  • narada10820.11.2015. u 15:55
    jedan o Tomiću, drugi o Baraču --- na to je moj odgovor: Ante Žižić! Šalu na stranu. Peras je posložio ekipu a u Vitorii je vrlo teško išta dobiti, jer je publika prava košarkaška. Da li se varam ili je taj poraz Milana dobar za Cedevitu, jer sada kao da imaju protivnika manje za 2. krug. Znam... [više na forumu]