Dobri nastupi Darija Šarića i Leona Radoševića u pobjedama svojih momčadi

Branimir Korać • subota, 21.11.2015.

Odigrani su svi preostali susreti šestog kola Eurolige u kojima su domaćini upisali dvije visoke pobjede. Slavili su Efes protiv Limogesa te Brose protiv Unicaje koja je upisala prvi poraz...

Skupina B

Anadolu Efes - Limoges 92:74

Limoges nije mogao parirati Anadolu Efesu koji je očekivano bio prejak i glatko je slavio s 92:74. Praktički cijelim tijekom susreta Turci su dominirali i bez problema su dovršili posao.

Poraz Francuza dobra je vijest i za Cedevitu koja sada ima pobjedu više i ukoliko dođe do pobjede u Francuskoj, napravit će ogroman korak prema prolasku u Top 16.

Loša vijest za Dušana Ivkovića iz ovog susreta je ozljeda Jaysona Grangera koji je doduše tražio od trenera da ga stavi u igru u drugom poluvremenu, međutim nije se htjelo riskirati.

U ovom dvoboju kod pobjednika su briljirali Derrick Brown s 21 poenom (7/15) i pet skokova, Thomas Heurtel s 20 poena (7/11, trica 5/7) i pet asistencija. Bryant Dunston ubilježio je 12 poena (6/8), 11 skokova i sedam asistencija, a Dario Šarić za 15 minuta deset poena (3/5 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka.

Kod Limogesa Yakhouba Diawara ubacio jer 17 poena (6/12), po 12 su dodali Will Daniels (3/3) i Ali Traore (6/12), a 11 (5/9) Leo Westermann koji je imao i sedam asistencija.

Panathinaikos - Lokomotiv Kuban 71:77

Lokomotiv Kuban i drugi put ove sezone svladao je Panathinaikos. Nakon pobjede u Rusiji, Lokomotiv je bio bolji i u Ateni gdje je slavio sa 77:71 čime je nastavio utrku s Barcelonom za prvo mjesto dok je Panathinaikos u dosta teškoj situaciji.

Sljedeće kolo vrlo je važno za Atenjane, igraju u gostima kod Karsiyake koja je u identičnoj situaciji kao i oni, a čak i ako izgube, ne bi smjeli upisati visok poraz.

Protiv Lokomotiva odluka je pala u posljednjoj četvrtini, Lokomotiv se uspio odvojiti i Panathinaikos nije došao na bliže od tri poena zaostatka.

Najbolji kod pobjednika bili su Malcolm Delaney s 23 poena (6/12), pet skokova i pet asistencija i Ryan Broekhoff sa 16 poena (6/9). Dontaye Draper za 28 minuta ubacio je deset poena (0/1 za dva, 3/5 za tri). Kod poraženih James Feldeine ubacio je 14 poena (3/10), a po 11 su dodali Miroslav Raduljica (2/7, pet skokova) i James Gist (4/8).

Brose Baskets - Unicaja 73:53

Leon Radošević debitirao je u dresu Brose Basketsa i odmah je pokazao kako može biti pojačanje za ovu momčad. Iako se još nije u potpunosti uklopio, zaradio je pohvale suigrača.

"Leon Radošević odgovara ovoj momčadi. Mlad je, ali bez obzira na to iskusan, razumije košarku i vjerujem da ima dobre suigrače koji će mu pomoći u uklapanju", rekao je i trener Trinchieri.

Nijemci su mogli biti zadovoljni, nanijeli su prvi poraz Unicaji, visoko su je svladali i više nema nijedne momčadi koja ima stopostotan učinak.

Brose je drugu i treću dionicu dobio s ukupnih 46:20, tu je prelomio susret i Španjolci se nisu mogli vratiti.

"Još je prerano govoriti o Top 16, puno je utakmica pred nama. Sve je moguće, ali ako budemo usredotočeni na svoj posao, bit će sve u redu. Odigrali smo jako dobro u obrani i dosad neporaženu momčad zadržali na 53 poena. Leon Radošević je mlad, ali s puno iskustva u Euroligi u dresu velikih klubova. Nije mu bio problem prilagoditi se, pomažemo mu, on je naš novi suigrač", dodao je Janis Strelnieks.

Latvijac je ubacio 14 poena (5/8) uz šest asistencija, a Bradley Wannamaker 13 poena (4/8). Radošević je za 19 minuta dodao osam poena (4/4) i tri skoka. Kod gostiju po devet poena upisali su Edwin Jackson (2/5), Alberto Diaz (3/5) i German Gabriel (3/6).

Dinamo Sassari - Darussafaka 60:68

Dinamo Sassari i dalje je jedina momčad bez ijedne pobjede u Euroligi. Pokušali su domaćini prekinuti tu negativnu seriju, ali nije išlo, Darussafaka je došla do vrijedne gostujuće pobjede.

S ovim porazom Sassari se praktički oprostio od nada za prolazak u Top 16, a Darussafaka je slavljem stavila i Maccabi u tešku poziciju s obzirom da mu bježi jednu pobjedu.

Susret je presudilo vrlo loše razdoblje domaćina u trećoj dionici kada je Darussafaka napravila seriju 19:3 s kojom je pobjegla na 15 razlike i pitanje pobjednika nije više bilo upitno.

Dominantna figura susreta bio je Luke Harangody s 26 poena (11/16) i 13 skokova, a Emir Preldžić upisao je 11 poena (3/5) uz osam skokova i sedam asistencija. Kod domaćina Joe Alexander ubacio je 17 poena (6/14), David Logan 11 poena (4/12) uz sedam asistencija, a Rok Stipčević igrao je tek šest minuta i promašio jednu tricu.