Još jedan odličan nastup Markote nije spasio Istanbul od poraza

Branimir Korać • subota, 21.11.2015.

Turci su ove subote započeli s odigravanjem sedmog prvenstvenog kola, a u subotnjim dvobojima domaćini su ubilježili stopostotan učinak...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela poretka Trabzonspor je upisao pobjedu protiv Istanbula 87:65. Domaćin je bio bolji protivnik tijekom cijelog susreta i stigao je potpuno zasluženo do druge prvenstvene pobjede.

Istanbulu nije pomogla niti još jedna odlična predstava trećeg strijelca lige Damira Markote koji je za 33 minute ubacio 18 poena (4/9 za dva, 2/2 za tri) i uhvatio 12 skokova. Pratio ga je Ugur Dokuyan s 12 poena (3/5) i sedam skokova. Kod domaćina Dwight Hardy ubacio je 20 poena (5/10), a Darius Johnson-Odom 19 poena (4/7) uz šest asistencija.

Ljepotica kola odigrana je u Ankari gdje je Kolejliler nakon dva produžetka svladao momčad Banvitspora 101:99, a junak domaćina bio je Kalin Lucas. Lucas je bio apsolutno nezadrživ, ubacio je čak 40 poena (13/24), tome je dodao i šest asistencija i odigrao ključnu ulogu u pobjedi. U posljednjoj sekundi regularnog dijela izjednačio je na 84:84 i izborio produžetak. Nakon prvih pet minuta dodatka pobjednika nije bilo i s 93:93 otišlo se u drugi produžetak. Tamo je Lucas 16 sekundi prije kraja ubacio za 101:99, a u zadnjem napadu gosti nisu pogodili i Kolejliler odnosi pobjedu.

Uz Lucasa istaknuo se i Martinas Gecevičius s 18 poena (4/9), pet skokova i pet asistencija, a Marko Tomas za 36 minuta dodao je deset poena (1/2 za dva, 1/5 za tri). Kod gostiju AJ Slaughter ubacio je 24 poena (6/13), a Dominique Johnson 21 poen (7/13, 5/8 za tri).

Zanimljivo je bilo i u dvoboju Gaziantepa i Bešiktaša u kojem je domaćin slavio s 80:78. Bešiktaš je u zadnju minutu ušao s vodstvom 74:73, međutim trica Earla Callowaya i na kraju slobodna bacanja Anthonyja Kinga odveli su Gaziantep do pobjede.

Andrew Rautins predvodio ga je s 22 poena (7/13, trica 5/10) i sedam skokova, Earl Calloway dodao je 15 poena (4/7), devet asistencija i pet skokova, a Tomislav Ružić za 17 minuta ubacio je sedam poena (2/3 za dva, 1/3 za tri). Kod gostiju Nathan Wolters ubacio je 20 poena (7/14), a Tremmell Darden 14 poena (5/11) uz šest skokova.

Rezultati:
Trabzonspor - Istanbul 87:65 (Dwight Hardy 20p / Damir Markota 18p, 12sk)
Kolejliler - Banvitspor 101:99 dva produžetka (Kalin Lucas 40p, 6as / Anthony Slaughter 24p)
Gaziantep - Bešiktaš 80:78 (Andrew Rautins 22p, 7sk / Nathan Wolters 20p)