Važne pobjede za Perića i Banića, Lončar solidan u porazu Albe

Branimir Korać • srijeda, 25.11.2015.

Odigrani su svi susreti sedmog kola Eurokupa, a u programu od srijede Krešo Lončar jedini je upisao poraz unatoč solidnom nastupu...

Uniks je stigao do treće uzastopne pobjede u Eurokupu, svladao je na svom parketu momčad Banvitspora i ostao s dobrim šansama za prvo mjesto u skupini. Najveći dio posla Rusi su odradili u prvom poluvremenu kada su vodili 40:25 i nakon toga bez problema zadržali prednost. Marko Banić u domaćim redovima igrao je 18 minuta i ubacio šest poena (3/5 za dva) i uhvatio četiri skoka.

Budućnost je stigla do vrijedne pobjede u borbi za drugi krug, svladala je na svom parketu momčad Arisa i to vrlo uvjerljivo sa 75:56. Podgoričani su snažno krenuli u utakmicu i na poluvremenu su vodili 50:25 te je već tada bilo sve jasno. Robert Rikić dobio je 13 minuta i ubacio šest poena (1/2 za dva) uz četiri skoka.

Veliki korak prema prolazu napravila je Venezia vrijednom pobjedom u gostima kod Nancyja. Talijani su stigli do četvrte pobjede u Eurokupu i tako Nancy stavili u tešku poziciju te ga ostavili sa samo jednom pobjedom. Hrvoje Perić u pobjedničkom sastavu za 19 minuta ubacio je osam poena (2/4 za dva, 1/3 za tri) uz dva skoka.

Alba je u zadnje dvije minute na gostovanju kod Reggio Emilije ispustila pobjedu. Imala je vodstvo, međutim loše je odigrala završnicu susreta i Talijani su slavili. Krešimir Lončar u gostujućem sastavu za 21 minutu ubacio je deset poena (3/7 za dva, 0/1 za tri).

Rezultati:
Saratov - Bešiktaš 93:83 (Paul Stoll 21p, 7as / Chinemelu Elonu 20p, 7sk)
Uniks Kazan - Banvitspor 78:69 (Quino Colom 23p, 5sk, 5as / Dominique Johnson 16p)
Nižnji Novgorod - Volgograd 82:74 (Kaspars Berzins 15p, 9sk / Richard Guinn 20p, 6sk)
Trabzonspor - Steaua 82:67 (Andrija Stipanović 16p, 6sk / Gerald Lee 15p, 5sk)
Budućnost - Aris 75:56 (Suad Šehović 17p, 8sk / Vassilis Symtsak 12p, 10sk)
AEK - Galatasaray 73:86 (Loukas Mavrokefalidis 26p, 11sk / Errick McCollum 24p)
Lietuvos Rytas - Szolnoki 98:99 (Nicolas Laprovittola 26p, 7as / Strahinja Milošević 22p)
PAOK - Zenit 70:89 (Sofoklis Schortsanitis 17p, 5sk / Ryan Toolson 29p)
Ulm - Charleroi 76:77 (Augustine Rubit 28p, 11sk / Billy Baron 31p, 6as)
Nancy - Venezia 62:71 (Andy Panko 21p, 5sk / Michael Bramos 12p, 6sk)
Oldenburg - Trento 80:93 (Brian Qvale 22p, 7sk / Davide Pascolo 17p)
Le Mans - Brindisi 66:45 (Mouphtaou Yarou 16p, 15sk / Kenneth Kadji 11p)
Bilbao - Bonn 95:80 (Clevin Hannah 23p / Eugene Lawrence 16p, 10sk)
A Reggio Emilia - Alba 74:71 (Pietro Aradori 22p / Elmedin Kikanović 17p, 7sk)