Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo, 26.11.2015, 19:00 h
RK Zagreb 32:26 Bešiktaš MOGAZ HT
Bešiktaš MOGAZ HT

PPD Zagreb s raspoloženim Vujićem, Horvatom i Ivićem do pobjede nad Bešiktašom

Simona Margetić • četvrtak, 26.11.2015.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su željenu pobjedu nad turskim Bešiktašom u devetom kolu Lige prvaka. Bolji su bili u Areni Zagreb i bez nekolicine ključnih igrača, došli do vrijedna dva boda i vratili za poraz u Istanbulu.

PPD Zagreb – Bešiktaš 32:26 (14:11)

Liga prvaka, skupina A, 9. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb; Gledatelja:5000
Suci: Kaveshnikov-Plotnikov (Rusija)

PPD Zagreb: Stevanović, Ivić (17 obrana); Mihić, Sabljić 3, Vujić 9, Kontrec 2, Šebetić 4, Marković 3, Raković 1, Horvat 5, J. Valčić 2, T. Valčić 1, Obranović, Vukić 1, Kovačević
Trener: Veselin Vujović

Bešiktaš : Cebi, Demir, Kočić ( 10 obrana); Mercan, Caliskan 1, Arifoglu 4, Pribak 4, Guney, Boyar, Demirezen, Ozbahar 4, Dačević 3, Ninčević 2, Coban, Đukić 7, Done 1
Trener: Mufit Arin

Sedmerci: PPD Zagreb: 4/4; Bešiktaš: 2/3
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Bešiktaš: 6 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: -;Bešiktaš:-

Hrvatski prvaci u četvrtak su bili oslabljeni za šestoricu igrača. Nedostajali su Domagoj Pavlović, Luka Stepančić, Stipe Mandalinić, Josip Šandrk, Lovro Šprem i Leon Šušnja, ali Lavovi vođeni Stefanom Vujićem i Zlatkom Horvatom vratili su Bešiktašu u uzvratnom susretu za poraz u Istanbulu.

Zagrebaši su sjajno otvorili utakmicu u Areni Zagreb, a trener Veselin Vujović od prve je minute na teren poslao Stanka Sabljića, Tina Kontreca, Dobrivoja Markovića, Tončija Valčića i Marka Vukića, dok je među vratnice stao Filip Ivić i do osme minute svoju mrežu držao netaknutu. Vujini momci u tim su minutama napravili prednost od pet pogodaka (5:0), a vodstvo domaćina smanjio je Darko Đukić, koji je u osmoj minuti bio siguran za 1:5.

Domaćini su tada malo popustili u napadu, Miroslav Kočić je odradio dobro svoj dio posla na protivničkom golu i Bešiktaš je tako došao na pogodak zaostatka (11:10) u 26. minuti, kada je precizan bio Đukić. Ipak, Zagreb nije dopustio poravnanje rezultata. Do kraja prvog dijela Zagrebaši su otišli su na tri pogotka prednosti (14:11) golovima Kontreca, Šebetića i Horvata.

Domaćini su nastavili u istom ritmu u drugom dijelu susreta i u 41. minuti ponovno otišli na pet pogodaka prednosti (21:16). Kocićevu mrežu zatresao je Vujić, dok je s druge strane terena sjajan bio Ivić, do čije mreže gosti nisu mogli tako lako. Do kraja susreta prednost su povećali na šest pogodaka i slavili nad gostima iz Turske rezultatom 32:26.

Kod domaće momčadi najbolji su bili Vujić s devet pogodaka i Horvat s pet, dok je Ivić skupio 17 obrana. U redovima Bešiktaša najefikasniji su bili Đukić sa sedam pogodaka, dok je Ivan Ninčević dodao dva, a Kocić je obranio 10 lopti.