Poraz Real Madrida u Beogradu i vrlo teška situacija za Španjolce

Branimir Korać • subota, 28.11.2015.

Nakon sedam odigranih kola u Euroligi najneugodnije iznenađenje je Real Madrid koji se nalazi na samom dnu svoje skupine sa samo dvije upisane pobjede...

Skupina A

Crvena zvezda - Real Madrid 94:88

U vrlo teškoj situaciji nalazi se Real Madrid koji je porazom u Beogradu protiv Crvene zvezde pao na posljednje mjesto. Madriđani su u sezonu ušli s jasnim ciljem osvajanja naslova u svim natjecanjima u kojima igraju, međutim u Euroligi bi mogli ispasti već nakon prvog kruga.

U Beogradu u užarenoj atmosferi nisu uspjeli potvrditi kvalitetu i Zvezda je na krilima Quincyja Millera i Maika Zirbesa stigla do pobjede 94:88. Zirbes je bio čovjek odluke, u zadnjih šest minuta ubacio je čak 15 poena i vodio svoju momčad do pobjede.

Zirbes je utakmicu završio s 26 poena (10/12) i pet skokova, a Miller je dodao 24 poena (7/10) i sedam skokova. Kod gostiju po 16 poena ubacili su Sergio Rodriguez (5/9, devet asistencija, šest skokova) i Gustavo Ayon (8/11, sedam skokova).

Skupina C

Lokomotiv Kuban - Žalgiris 80:50

Pravu katastrofu doživio je Žalgiris u tri četvrtine susreta protiv Lokomotiv Kuban. Domaćini su potpuno nadigrali Litavce, posebno su briljirali u drugoj četvrtini koju su dobili s 25:3 i stvorili ogromnu prednost.

Na poluvremenu je bilo čak 53:17 za domaćina, nakon tri četvrtine 65:27 da bi u zadnjoj dionici gosti samo smanjili ogroman zaostatak na konačnih 80:50.

Evgeni Voronov ubacio je 14 poena (6/7), a Ryan Broekhoff 12 poena (3/6) uz devet skokova. Kod poraženih Ian Vougioukas ubacio je 15 poena (7/11) uz šest skokova.

Pinar Karsiyaka - Panathinaikos 66:69

Panathinaikos je slavio na gostovanju kod Karsiyake, no do pobjede je došao dosta teško i s konačnih 69:66. Prvi dio protekao je u znaku gostiju koji su stvorili razliku, ali u drugom dijelu domaćin se vratio.

Nick Calathes ubacio je ključnu tricu koja je Grcima donijela prednost 69:66 što je bio i konačan rezultat susreta.

James Feldeine predvodio je Panathinaikos sa 17 poena (4/10) i sedam skokova, a James Gist dodao je 14 poena (5/7). Kod Karsiyake Colton Iverson ubacio je 14 poena (7/9) uz šest skokova.

Skupina D

CSKA Moskva - Dinamo Sassari 93:87

Moskovski CSKA odnio je novu pobjedu u Euroligi, a svladao je na svom parketu momčad Sassarija s 93:87. Talijani su tako ostali i dalje na dnu ljestvice bez ijedne pobjede i to kao jedina momčad ove sezone u Euroligi.

Moskovljani su već osigurali prolazak u Top 16, a s druge strane Sassari je i matematički ispao iz igre za prolaz. Novi poraz upisao je uz još jednom probleme u obrani iako je u ovom susretu napadački odradio dobar posao, posebno u posljednjoj četvrtini kada se vratio u utakmicu iz minusa od 12 poena i u zadnjoj minuti bio na 86:86.

Miloš Teodosić predvodio je CSKA s 21 poenom (8/14, trica 5/10), a Nando De Colo dodao je 17 poena (2/7). Kod gostiju David Logan ubacio je 21 poena (8/15) dok je Rok Stipčević za 21 minutu ubacio četiri poena (2/8 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka.

Darussafaka - Brose Baskets 54:65

Izjednačen dvoboj u Turskoj otišao je na stranu Brose Basketsa koji je uspio zadržati prednost protiv Darussafake i na kraju slavili 65:54.

Nijemci su najvećim dijelom susreta bili u prednosti i u drugom dijelu zadržali su stečenu prednost te spriječili domaćina da u samoj završnici učine utakmicu neizvjesnom.

Predvodili su ga Daniel Theis s 13 poena (6/9) i Bradley Wannamaker s 11 (4/14) dok je Leon Radošević za 17 minuta ubacio šest poena (3/4). Kod domaćina Jamon Gordon ubacio je 13 poena (3/10).