Veszprem odnio visoku pobjedu u derbiju, Kielu samo bod na gostovanju u Celju

Mihaela Bradovski • subota, 28.11.2015.

Subota nam je donijela dva susreta skupine A Lige prvaka. Svakako najviše pozornosti privukao je veliki dvoboj između Veszprema i PSG-a koji je završen pobjedom Mađara dok je u drugom susretu Celje iznenadilo Kiel za prekid serije od sedam poraza...

Veszprem - PSG 28:20

Derbi skupine A Lige prvaka, ujedno i važan dvoboj u borbi za prvo mjesto na kraju grupne faze natjecanja, otišao je na stranu Veszprema. Mađari su još jednom potvrdili koliko su jaki na svom parketu, potpuno nadigravši PSG kod kojeg su podbacili glavni aduti, prije svih Mikkel Hansen svojim najlošijim nastupom ove sezone.

Bez velikog učinka Hansena i Nikole Karabatića prije svih, Parižani su teško mogli do pobjede na vrućem gostovanju. S druge strane Mađari su imali nekolicinu odlično raspoloženih igrača koje su predvodili Momir Ilić, Renato Sulić i vratar Roland Mikler.

Od početka susreta domaćin je krenuo snažno, Mikler je zaustavljao napade Parižana, a napad odrađivao svoj dio posla za velikih 8:2 već nakon deset minuta igre. Međutim gosti se nisu tako lako predali. Trebalo im je sedam minuta da se vrate u utakmicu i smanje na -2 te do kraja poluvremena više nije bilo značajnijih promjena i prvih 30 minuta okončano je 16:14 vodstvom Veszprema.

Odmah na otvaranju drugog dijela Samuel Honrubia smanjio je na pogodak zaostatka, no domaćin uzvraća preko Ilića, Sulića i Nagyja, bježi na 20:15 i polako kreće prema pobjedi. Do kraja susreta ta je prednost narasla na konačnih +8, a posljednji pogodak za goste postigao je Hansen, igrač koji je ove sezone nerijetko imao dvoznamenkast broj golova. Bio mu je to jedini pogodak na susretu, postignut tek iz šestog pokušaja.

Raspoloženi Ilić postigao je deset zgoditaka uz samo jedan promašaj dok ga je Renato Sulić pratio sa šest golova iz deset pokušaja. Na drugoj strani nitko nije postigao više od četiri pogotka; taj je učinak ostvario tek Daniel Narcisse. Igor Vori postigao je tri pogotka uz samo jedan promašaj.

Pivovarna Laško Celje - Kiel 23:23

Problemi s ozljedama ostavili su traga na Kielu čiji rezultati u posljednje vrijeme nisu u granicama očekivanja. Nijemci su posljednja tri susreta bez pobjede, nakon dva poraza od PSG-a, nisu uspjeli slaviti niti u Celju gdje su se morali zadovoljiti 23:23 remijem.

Celjani moraju biti zadovoljni ovim rezultatom, nakon startne pobjede u Istanbulu protiv Bešiktaša, upisali su čak sedam uzastopnih poraza i ovaj remi ujedno označava prekid te crne serije koja bi slovenskog predstavnika mogla skupo stajati u borbi za prolazak dalje.

Dvoboj u Celju nije donio spektakl, sama utakmica nije bila posebno visoke kvalitete, ali zato nije nedostajalo uzbuđenja u završnici susreta u kojoj je Kiel 22 sekunde prije kraja pogotkom Runea Dahmkea stigao do remija.

Najkomotniju prednost imao je Kiel i to u završnici prvog pa na početku drugog dijela kada je odlazio na tri pogotka prednosti, no nije se uspio i značajnije odvojiti. To je iskoristio domaćin koji je serijom 4:0 pet minuta prije kraja preko Šime Ivića došao do 21:20 vodstva i na kraju bio bliže pobjedi.

Ipak, Dahmke je postigao već spomenuti pogodak za poravnanje, obrana Kiela izdržala je zadnjih 20 sekundi za konačnu podjelu bodova. U tom zadnjem napadu domaćina Domagoj Duvnjak zaradio je izravni crveni karton tri sekunde prije isteka vremena.

U sastavu domaćina po četiri pogotka postigli su Ivić i Blaž Janc. Kod gostiju peterostruki je strijelac bio Dahmke dok je Duvnjak postigao tri pogotka iz pet pokušaja.