Hrvatska bolja od Japana u Varaždinu, slijedi novi susret u Osijeku

Niko Rukavina • ponedjeljak, 30.11.2015.

Hrvatska futsalska reprezentacija u prvoj pripremnoj utakmici pred kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se od 10. do 12. prosinca igrati u osječkom Gradskom vrtu, pobijedila je reprezentaciju Japana s 4:3.

Hrvatska je u prvoj od dvije utakmice koje protiv Japana igra u sklopu priprema za kvalifikacije za SP svladala goste iz Azije s 4:3. Dvoboj je odigran u Varaždinu pred 1100 gledatelja, a sljedeći dvoboj igra se 1. prosinca u Osijeku koji će biti domaćin kvalifikacija za SP.

Hrvatska je povela već u prvoj minuti preko Nacionalovaca Vedrana Matoševića, a do 14. je preko Jakova Grcića i Franca Jelovčića došla do 3:0 i činilo se kako će upisati laganu i uvjerljivu pobjedu protiv azijske reprezentacije.

No Japan se nije predao i u 36. Sakai smanjuje rezultat, a samo minutu kasnije Watanabe poentira za 3:2. Ipak, Kristijan Grbeša u 38. zabija četvrti pogodak za Hrvatsku, a konačni rezultat postavio je Sakai svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti dvoboja.

Hrvatska je nastupila bez ozlijeđenih Darija Marinovića, Josipa Sutona, Duje Bajrušovića i Mara Đuraša. Hrvatska u kvalifikacijama za SP igra protiv Bjelorusije, Švedske i Azerbajdžana.