Branimir Korać • srijeda, 02.12.2015.

Tri susreta šesnaestine finala Talijanskog kupa odigrana su u utorak, a dalje prolaze Milan, Spezia i Torino. Milan je najteže došao do pobjede i to protiv drugoligaša Crotonea...

Milan je tek u produžetku stigao do prolaza u osminu finala Talijanskog kupa. Ivan Jurić na klupi Crotonea stvorio je puno problema Siniši Mihajloviću na drugoj strani, ali je iznenađenje izostalo.

Prema očekivanjima, Milan je bio dominantna momčad, s puno više prilika, no gosti su se odlično držali sve do kraja prvog produžetka.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a u tom razdoblju u igru je ušao i bivši igrač Intera i Lokomotive Ante Budimir koji je u 31. minuti zamijenio ozlijeđenog Raffaelea Palladina.

Odmah na početku drugog poluvremena Milan je poveo. Honda je dobro proigrao u sredini terena Polija koji je povukao napad, imao dovoljno prostora, a zatim uočio utrčalog Luiza Adriana koji zaobilazi vratara i bez problema dovodi Milan u vodstvo.

Crotone je ipak uspio izboriti produžetak. nekoliko loših reakcija Milanove obrane je kažnjeno, posebno ona Zapate kojeg je Budimir lakoćom okrenuo, a zatim pogodio mrežu Abbiatija.

S tih 1:1 završio je regularni dio susreta i otišlo se u produžetke gdje domaćin ipak koristi terensku nadmoć.

U 105. minuti Bonaventura krasnim pogotkom iz slobodnog udarca vraća prednost na stranu Milana, a pitanje prolaza rješava Niang deset minuta kasnije. Upravo on je i povukao kontru, pronašao Montoliva koji mu vraća loptu na desetak metara i gosti bilježe poraz.

U dvoboju momčadi koje nastupaju u Serie B, Spezia je na svom travnjaku s 2:0 bila bolja od Salernitane. Domaćin je oba pogotka postigao u prvih pola sata i nakon toga sačuvao prednost.

Već u 13. minuti Emanuele Calaio doveo je Speziju u vodstvo nakon odlične asistencije Josipa Brezovca, a 20 minuta kasnije Sergio Postigo postavio je konačnih 2:0.

Brezovec i Šitum odigrali su cijelu utakmicu kod Spezije, Čanađiju je u 83. minuti zamijenio Acampora dok su ostali Hrvati susret odgledali s klupe.

Lagan posao imao je Torino koji je ugostio Cesenu i visoko slavio s 4:1. Cesena je na Olimpicu bila bez šanse i domaćin je prema očekivanjima otišao u osminu finala.

Osigurali su mu je Alessandro Gazzi, Emiliano Moretti, Maxi Lopez i Marco Benassi dok je jedini pogodak za goste djelo Emmanuela Cascionea.