HINA • srijeda, 02.12.2015.

Bojan Bogdanović je sinoć bio jedini Hrvat koji je igrao u NBA, a on je u pobjedi svojih Brooklyn Netsa od 94-91 nad Phoenix Sunsima zabio sedam koševa.

Brooklyn Netsi su sinoć stigli do četvrte pobjede zaredom na domaćem terenu, a predvodio ih je Brook Lopez s 23 koša. Shane Larkin i Wayne Ellington su svaki zabili po 11 koševa, kao i Jarrett Jack koji je imao osam asistencija. Bogdanović je učinku od sedam koševa dodao još i sedam skokova. Kod Sunsa najbolji je bio Brandon Knight s 26 postignutih poena, dok je Eric Bledsoe ubacio 17. Sunsi su vodili s devet razlike na početku zadnje četvrtine, ali su prokockali tu prednost. Larkin je zabio za izjednačenje na 85-85 nešto više od četiri minute do kraja, Ellington je nakon toga pogodio polaganje, a Lopez slobodno bacanje za prednost Brooklyna od 90-85. Alex Len je promašio koš dok su Sunsi zaostajali tri koša.

U međusobnom okršaju između Minnesota Timberwolvesa i Orlando Magica, slavio je Orlando, a Damjan Rudež i Mario Hezonja nisu nastupili. Nikola Vučević je zabio 18 koševa uz 12 skokova i četiri asistencije i Magic je ostvario četvrtu pobjedu zaredom i to od 96-93 nad Timberwolvesima. Elfrid Payton je ubacio 14 koševa uz osam skokova i pet asistencija, a Andrew Nicholson 15 za Magic. Victor Oladipo je utakmicu završio sa 13 koševa. Najučinkovitiji kod Timberwolvesa bio je Andrew Wiggins sa 27 koševa, ali je promašio slobodno bacanje 5.6 sekundi do kraja kojim je mogao izjednačiti rezultat. Magic je vodio sa 17 koševa u trećoj četvrtini, Minnesota je izjednačila četiri i pol minute do kraja, ali onda tri minute i 40 sekundi nije zabila koš.

Philadelphia 76ers su sinoć konačno upisali prvu pobjedu ove sezone, svladali su Los Angeles Lakerse sa 103-91.

Sixersi su sada izjednačeni s New Jersey Netsima iz sezone 2019./10. u najgorem početku sezone s 18 uzastopnih poraza. Ujedno je ovo prva pobjeda Sixersa od 25. ožujka u Denveru. Kobe Bryant, koji je ovaj tjedan najavio odlazak u mirovinu na kraju ove sezone, sinoć je bio glavna zvijezda. Slikao se fanovima, a utakmicu je završio sa 20 koševa od čega su četiri trice. 76ersi su vodili tri četvrtine, a predvodio ih je Robert Covington s 23 koša, dok su Jerami Grant i Noel svaki ubacili po 14.

Dallas Mavericks su slavili nad nakon produžetka sa 115-112 nad Portland Trail Blazersima, a do pobjede su ih odveli Deron Williams s 30 koševa i Dirk Nowitzki s 28 koševa. Wesley Matthews je dodao 18. Centar Dallasa Zaza Pačulia je zabio 14 koševa, ali je ugrabio 21 skok. To mu je 12 double-double ove sezone. Matthews je pogodio dvije trice zahvaljujući kojima je Dallas došao na 89-85 u zadnjoj četvrtini. Trica Dirka Nowitzkog je Dallas približila na 96-94 prije nego je pogodio šut za izjednačenje, a Damian Lillard promašio tricu uz zvuk sirene. Mavsi su nadigrali Blazerse sa 9-3 na početku produžetka i poveli sa 103-99. Lillard je zabio 25 koševa uz 10 asistencija i osam skokova. Meyers Leonard je ubacio 23 koša za Portland.

Washington Wizardsi su pobijedili Cleveland 97-85, a to je prvi poraz za Cavalierse kod kuće. John Wall je bio najučinkovitiji Wizard sa 35 koševa. Bradley Beal je dodao 18, a Marcin Gortat 15 koševa uz 11 skokova za Wizardse. LeBron James je predvodio Cleveland sa 24 koša.

Marc Gasol je sa 38 postignutih poena odveo Memphis Grizzliese do pobjede od 113-104 nad New Orleans Pelicansima. Uz to je upisao i 13 skokova te četiri bloka. Tyreke Evans je bio najbolji strijelac Pelicansa sa 20 koševa i 10 asistencija.

Rezultati:
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 85-97
Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 103-91
Brooklyn Nets - Phoenix Suns 94-91
Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 93-96
New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 104-113
Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112-115 (produžetak)

• pikepiletina02.12.2015. u 14:43
    ako je već Bogdanović jedini Hrvat koji je sinoć igrao u NBA lizi, te postigao 7 poena i 7 skokova, mogli ste bar nadodati koliko je minuta igrao i uz koji šut je ubacio 7 poena.
    pikepiletina
  • twiti02.12.2015. u 12:59
    Svaka čast Bryantu za cijelu karijeru, ali ovo što on sada radi nije za gledat više. Lik jedva da se može odljepit od zemlje, ali zašto ne ispalit 26 šuteva ( trica 4-17), kad sam to radio cijelu karijeru...2 asista u 30 min..i onda se još naslikava na kraju, bljak. Duncan for the win baš zbog... [više na forumu]