Branimir Korać • četvrtak, 03.12.2015.

U zaostalom susretu 12. kola ukrajinskog prvenstva Šahtar je upisao pobjedu, 11. prvenstvenu u nizu, te je učvrstio vodeću poziciju na ljestvici...

Karpati pod vodstvom Igora Jovičevića nije uspio iznenaditi Šahtar. Momčad Mircee Lucescua slavila je rezultatom 3:0 i tako nastavila seriju pobjeda započetu još sredinom kolovoza nakon poraza od Dnipra.

Uoči susreta Eduardo da Silva spominjao je koliko Karpati može biti neugodan protivnik i da je protiv njega uvijek jako teško igrati do prvog pogotka. Tako je bilo i ovaj put, a upravo Eduardo načeo je mrežu Karpatija.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, na odmoru je u svlačionici ostao Facundo Ferreyra kojeg je zamijenio Eduardo, a bivši hrvatski reprezentativac u desetoj minuti drugog dijela doveo je svoju momčad u vodstvo krasnim udarcem s više od 20 metara.

Do završnice susreta Šahtar se nije mogao opustiti, a onda je stigao do još dva pogotka.

U 85. minuti Eduardo je u 16 metara primio loptu, gosti su ga dobro zatvorili, ali on je pronašao Ismailyja koji lakoćom zabija za 2:0.

Tri minute kasnije nova asistencija Eduarda, ovaj put za Alexa Teixeiru koji postavlja konačnih 3:0.

Darijo Srna odradio je svih 90 minuta kod Šahtara.

• cameosis04.12.2015. u 13:05
    lucescu mu daje premalu minutažu, igrač njegovog kalibra mora biti u udarnoj postavi.