Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 05.12.2015.
Wisla Plock
Wisla Plock 23:23 RK Zagreb
RK Zagreb

Desetkovani Zagrebaši u dramatičnoj utakmici u Poljskoj propustili svladati Wislu

Branimir Korać • subota, 05.12.2015.

Rukometaši PPD Zagreba u tvrdoj utakmici protiv Wisle u gostima remizirali su 23:23. Iako je remi uoči susreta bio prihvatljiv ishod, igrači Zagreba mogu žaliti jer su tijekom drugog poluvremena imali prednost, ali u završnici ipak nisu izdržali...

S velikim problemima Zagreb je otišao u Poljsku, brojne ozljede i zakrpana momčad stavili su Veselina Vujovića u nezavidnu situaciju, ali je ipak uspio od igrača izvući ono više i protiv čvrstog protivnika ostati neporažen. Situacija je nešto bolja nego što je bila prije dva-tri tjedna, no još uvijek je daleko od idealne, posebno u susretima protiv protivnika ranga Lige prvaka.

Prvi preduvjet za dobar rezultat u Poljskoj bila je čvrsta i kvalitetna obrana i on je ispunjen. Zagreb je najvećim dijelom susreta igrao dobro u toj fazi, u napadu je predvođen raspoloženim Vujićem, držao prednost i tek u završnici je pao.

Ulazak u utakmicu bio je dobar, Zagreb nije dopustio domaćinu da se odvoji, preuzeo je kontrolu nad susretom i nakon 12 minuta igre vodio je 6:3 poslije pogotka Zlatka Horvata.

Domaćin je imao odgovor na to i serijom 4:0 vratio se u rezultatsku ravnotežu te brzo primirio Zagrebaše. Ipak, do odlaska na odmor Vujovićevi igrači vratili su prednost na svoju stranu, imali u dva navrata i plus dva, ali Nikčević golom u finišu poluvremena osigurao je Wisli minimalan zaostatak.

Zagreb je odlično otvorio drugo poluvrijeme i trener domaćina bio je prisiljen na brzi time-out nakon što se PPD odvojio na 15:11, a nakon minute odmora Zagreb je pogotkom Pavlovića stigao i do svoje najveće prednosti 17:12.

Gosti ipak nisu nastavili u tom jakom ritmu, Wisla je polako nagrizala tu njihovu prednost io uspjela je smanjiti na samo 19:18 sredinom drugog poluvremena.

Iako su golovi Vujića i Horvata vratili Zagreb na tri gola prednosti, Wisla je polako koristila nervozu u gostujućim redovima i smanjivala zaostatak. U 56. minuti stigla je i do prvog poravnanja od rane faze susreta, golom Roche izjednačila je na 22:22 i iako su do kraja i jedni i drugi imali priliku doći do pobjede, ostalo je neodlučeno.

Završilo je 23:23, a u redovima Zagreba šest pogodaka postigao je Stefan Vujić, pet Zlatko Horvat, po tri su dodali Stanko Sabljić, Sandro Obranović i Domagoj Pavlović dok je Tin Kontrec postigao dva gola, a Dobrivoje Marković jedan.

Kod Wisle po šest pogodaka postigli su Tiago Rocha i Jose De Toledo.