Kiel i bez Duvnjaka i Canellasa do pobjede u velikom dvoboju protiv Veszprema

Branimir Korać • nedjelja, 06.12.2015.

Kompletirano je deseto kolo Lige prvaka rukometaša uz tri susreta iz Zagrebove A skupine. Svakako najzanimljiviji dvoboj bio je onaj u Kielu između istoimenog domaćina i Veszprema koji je riješio Klein pogotkom u samoj završnici...

Kiel - Veszprem 25:24

Vodeća momčad skupine A Lige prvaka rukometaša u derbiju je bila bolja od Veszprema i slavila s 25:24. Pobjeda je tim vrjednija i veća ako se zna da je Kiel nastupio bez Domagoja Duvnjaka i Joana Canellasa koji su propustili ovaj susret zbog ozljede.

Veszprem to nije znao iskoristiti iako je većim dijelom susreta bio u vodstvu. Nikako se nije uspio u potpunosti odvojiti i slomiti otpor domaćina koji se uporno vraćao i na kraju golom Kleina sedam sekundi prije kraja došao do pobjede.

U 24. minuti Veszprem je imao vodstvo 11:7, bolje je izgledao na parketu i činilo se da bi mogao rutinski odraditi ovaj dvoboj. Međutim već do poluvremena Kiel se vratio i na odmor otišao s malim zaostatkom 12:11.

U drugom dijelu gosti su najviše odmicali na dva gola razlike, ne i više, a nakon promašaja Nagyja u zadnjoj minuti, Klein je zabio na drugoj strani za prvo vodstvo Kiela od 6:5 sredinom prvog dijela.

Marko Vujin predvodio je Kiel s osam golova dok je Christian Dissinger dodao šest golova. Kod Veszprema Laszlo Nagy postigao je sedam pogodaka, Renato Sulić dva, a Mirko Alilović upisao je deset obrana.

PSG - Celje 32:27

Većih problema na putu do pobjede nije imao niti PSG koji je svladao Celje s 32:27. Pobjeda Parižana mogla je biti i znatno uvjerljiija, međutim u završnici su gosti malo smanjili zaostatak.

Deset minuta Slovenci su čekali na prvi pogodak, PSG veće je pobjegao na 5:0, vrlo brzo bio je i na 8:2, a u drugom poluvremenu prednost je bila i na granici dvoznamenkaste. Celje je uhvatilo korak tek u završnici kada je već došlo do laganog opuštanja kod Serdarušićeve momčadi.

Najefikasniji bio je Daniel Narcisse s osam golova, sedam je postigao Mikkel Hansen, a Igor Vori jedan pogodak iz jednog pokušaja. Kod Celjana Blaž Janc postigao je pet pogodaka, a Šime Ivić jedan iz dva pokušaja.

Bešiktaš - Flensburg 26:34

Do visoke pobjede došao je Flensburg u gostima kod Bešiktaša, ali na nešto drugačiji način nego PSG protiv Celja. Bešiktaš je izdržao jedno poluvrijeme, ali u nastavku nije imao šanse.

Na odmoru je bilo 17:16 za Flensburg i Nijemci dotad nisu imali lagan zadatak. Susret je prelomljen polovicom drugog poluvremena kada je Flensburg napravio seriju 6:0 za bijeg na 31:23 i Turcima spasa nije bilo.

Holger Glandorf predvodio je Nijemce s deset golova, a po šest su dodali Thomas Mogessen i Lasse Svan. Na drugoj strani Tolga Özbahar postigao je osam golova, a Ivan Ninčević tri.