Zimski sportovi

Patrick Kane srušio rekord Bobbyja Hulla u pobjedi Blackhawksa

HINA • ponedjeljak, 07.12.2015.

Hokejaši Chicaga svladali su u noći s nedjelje na ponedjeljak u svom United Centeru Winnipeg s 3-1, a napadač Blackhawksa Patrick Kane je asistencijom u 59. minuti srušio klupski rekord legendarnog Bobbyja Hulla, jer je i 22. utakmicu zaredom ostvario barem jedan bod.

Rekord je stajao više od 40 godina i činilo se da će Kane ostati izjednačen s Hullom, kad mu se u 59. minuti, pri vodstvu Chicaga 2-1 otvorila prilika. Naime, Jetsi su zaigrali bez vratara, a Kane je do asistencije došao rukavicom.

Naime, gosti su napali s klizačem više na ledu, a Kane je više u stilu NBA košarkaša rukavicom gurnuo pločicu koja se odbila visoko u zrak, svom suigraču Rusu Artemiju Panarinu koji je odjurio u kontranapad i bez problema pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 3-1. Strijelci prva dva pogotka za aktualne prvake bili su Slovak Marian Hossa i Finac Teuvo Teravainen.