SEHA liga, 12. kolo, 10.12.2015, 17:45 h
Vardar Skoplje 33:24 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb visoko poražen u derbiju u Skoplju, pobjednik riješen za 20 minuta

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.12.2015.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su poraz u susretu 12. kola SEHA lige, U derbiju protiv Vardara u Skoplju, visoko su poraženi, a domaćin je riješio pitanje pobjednika već u ranoj fazi utakmice...

Vardar nije dozvolio iznenađenje u susretu 12. kola SEHA lige u kojem je ugostio PPD Zagreb. Makedonci su bili bolji protivnik i Zagreb s brojnim izostancima nije imao previše šanse. Ozbiljan ulazak domaćina u utakmicu bio je ključan i dok su gosti imali velikih problema na obje strane, Vardar je igrao na visokoj razini.

U ovakvom dvoboju Zagrebu je za čudo trebao i vrhunski učinak vratara, međutim Ivić i Stevanović nisu briljirali dok su na drugoj strani Šterbik i Angelov bili znatno raspoloženiji s dvostruko više skupljenih obrana.

Već u prvih deset minuta bilo je jasno u kojem smjeru utakmica ide. Vardar se odvojio na 8:2 i tu nije stao već je nastavio podizati prednost. U 20. minuti već je dostigao dvoznamenkasto vodstvo, a na semaforu je stajalo 14:4.

Veselin Vujović zbog brojnih izostanaka nije imao previše opcija za rotiranje i bilo je teško za očekivati da se može dogoditi nekakvo čudesno buđenje gostiju. Vardar je rutinski održavao prednost i na odmoru je imao vodstvo 20:10.

U drugom dijelu bilo je samo pitanje rutine završiti posao. Gosti su se u nekoliko navrata uspjeli spustiti na šest golova zaostatka, no to je bila granica preko koje nisu mogli prijeći, a Vardar je na kraju odnio pobjedu 33:24.

Sedam pogodaka u redovima PPD Zagreba postigao je Domagoj Pavlović, pet je dodao Zlatko Horvat, a četiri Dobrivoje Marković. Kod pobjednika Blaženko Lacković, Luka Cindrić i Sergej Gorbok postigli su po pet golova.