Povijesni uspjeh Cedevite i plasman u TOP 16!

Nikola Raič • petak, 11.12.2015.

U Draženovom domu Cedevita je protiv Armanija izgubila dovoljnih tri razlike i unatoč porazu osigurala je prolazak skupine...

Iako se nakon prvog dijela nije činilo tako, košarkaši Cedevite su odličnom igrom u drugom dijelu osigurali prolazak u TOP 16. Konačnih 85:82 za Armani, bilo je dovoljno Cedeviti za prolazak među 16 najboljih momčadi u Europi.

Cedevita na krilima Žganeca odlično otvara utakmicu i ostvaruje vodstvo 6:2. Goste u igru vraća Simon mini serijom 5:0 u koju je ugradio tricu i asistenciju, a serija se nastavila sve do 6:12. Cedevita seriju prekida nakon minute odmora, ali do završetka četvrtine nije našla rješenje za McLeana koji je ubacio čak 12 poena u prvih 10 minuta susreta.

U drugoj četvrtini Armani je napravio sjajan posao u obrani, kontrolirali su skok i zaustavili su Cedevitu na samo 13 poena u četvrtini. Kod Cedevite je na početku četvrtine povukao Pullen sa sedam poena, ali to nije bilo dovoljno. Prednost gostiju je mogla biti i veća da su igrači Armanija bili mirniji i nisu promašili nekoliko „zicera“. Cedevita je katastrofalno šutirala tricu 2/9 te je izgubila čak 10 lopti, tako da je minus 14 nakon poluvremena bilo prihvatljivo.

U drugi dio Cedevita je krenula u lov na onih minus 9 koji jamče TOP 16. Arapović odlično otvara poluvrijeme košem i briljantnom asistencijom za Bilana, koji zabija uz prekršaj. Ipak, Armani brzo vraća svoju prednost serijom 5:0. Arapović nastavlja sa sjajnom igrom i zabija pet poena u seriji 9:0, a Cedevitina obrana je konačno „kliknula“ za konačni povratak u utakmicu. No, ponovno Armani odgovara i vraća svoju prednost na plus devet prije zadnje četvrtine. Arapović se zaustavio na 14 poena.

Posljednju dionicu i jedni i drugi otvaraju u grču, samo šest poena smo vidjeli u prve četiri minute susreta. U posljednjih pet minuta ušlo se s 10 koševa prednosti za goste. Nakon nekoliko dobrih obrana, Cedevita tricom Pilepića dolazi na šest poena zaostatka, minutu i pol do kraja susreta. Pilepić novom tricom smanjuje na samo četiri, a slobodnim bacanjima osigurava prolazak u TOP 16.

Najzaslužniji za ovaj uspjeh Cedevite sigurno je Arapović koji je pružio fenomenalnu partiju u nastavku susreta. Arapović je ubacio 16 poena (6/11) i uhvatio sedam skokova, a standrardno dobar je bio Bilan s konačnih 23 poena (9/12) i šest asistencija. Kod gostiju se istaknuo Hummel s 21 poenom (6/10) i osam skokova. Simon je završio na 13 poena (4/15) i sedam asistencija.