Visoka pobjeda PPD Zagreba u Makedoniji, Nexe iznenadio u Prešovu

Mihaela Bradovski • subota, 12.12.2015.

Hrvatski predstavnici u SEHA ligi ove subote bili su vrlo uspješni. PPD Zagreb u gostima je lakoćom nadigrao najlošiju momčad lige Maks Strumicu, a Nexe je također u gostima iznenadio Tatran Prešov...

Gostovanje u Makedoniji PPD Zagreb odradio je s polovičnim učinkom. Nakon što je upisao poraz od jednog od glavnih kandidata za titulu prvaka SEHA lige, Vardara, gostovao je kod najlošije momčadi lige Maks Strumice.

Kao i mnogi drugi, PPD je bio vrlo uvjerljiv protiv skromne makedonske momčadi i odnio je pobjedu s 40:21, a sam rezultat dovoljno pokazuje kakav je odnos snaga bio na parketu.

Samo u početnoj fazi susreta Strumica je bila ravnopravan protivnik, u osmoj minuti vodila je s 5:4, ali nakon toga Zagreb radi seriju 7:0, okreće utakmicu na svoju stranu i do kraja više nije bilo nikakve neizvjesnosti. već do poluvremena domaćin je zaostajao previše da bi mogao pomišljati na neko čudo.

U drugih 30 minuta ušlo se s vodstvom PPD Zagreba 21:12, a prednost je u nastavku susreta dodatno rasla i domaćin je ubilježio novi težak poraz.

U pobjedničkim redovima istaknuli su se Lovro Mihić s osam golova, Tin Kontrec sa sedam te Zlatko Horvat i Marko Vukić s po pet golova.

Odličnu utakmicu odigrao je Nexe i zasluženo odnio 31:26 pobjedu s gostovanja kod favoriziranog Tatran Prešova. Na krilima raspoloženog Tomislava Nuića Našičani su upisali vrlo vrijednu pobjedu protiv momčadi s vrha ljestvice.

Kriza domaćina sredinom drugog poluvremena kažnjena je na najbolji mogući način, Sršen i Nuić igrali su ključnu ulogu u tom razdoblju kada su odveli Nexe iz minusa 18:16 do prednosti 24:20.

Nakon toga domaćin se više nije uspio vratiti, Nexe je bez problema čuvao prednost i nije dopustio Tatranu da dođe na bliže od tri gola zaostatka.

U gostujućem sastavu Nuić je susret završio s osam golova, sve iz igre, a jednako toliko postigao je i Saša Barišić Jaman. Martin Juzbašić skupio je 14 obrana. Kod Tatrana Jakub Hrstka i Dominik Krok postigli su po šest golova.