Derbi kola na Pride Parku završio bez pobjednika, Hull City pobjedom protiv najlošije momčadi skočio na treće mjesto

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 14.12.2015.

Natjecanje u Championshipu nastavljeno je utakmicama 20. kola, a zanimljivo je da je od 12 odigranih susreta njih čak sedam završilo podjelom bodova. Derbi kola odigran je u Derbyju gdje su domaći Ramsi dočekali lidere iz Brightona i u 88. minuti golom iz kaznenog udarca osvojili bod. Hull City je iskoristio priliku i domaćom pobjedom protiv najlošije momčadi Championshipa, Boltona, skočio na treće mjesto.

Derby County - Brighton

Derby je golom iz kaznenog udarca u 88. minuti utakmice poravnao rezultat na 2:2 i na taj način ostao u utrci za promocijom u viši rang natjecanja, a gosti iz Brightona su nastavili niz nepobjedivosti koji traje od prvog kola. Gosti su došli do vodstva u 22. minuti kada je James Wilson zabio svoj drugi pogodak u posljednja dva nastupa koja je započeo u udarnoj postavi.

Do kraja poluvremena domaći su uspjeli izjednačiti u 41. minuti preko Bradleyja Johnsona, a Seagullsi do vodstva ponovno dolaze u 75. minuti iz brzog kontranapada, precizan je bio Rajiv van La Parra. I kada je izgledalo da će gosti kući pjevajući iz pomalo dvojbenog kaznenog udarca Martin je prevario gostujućeg vratara i svojoj momčadi donio vrijedan bod.

"Nismo zaslužili poraz, dobro smo ušli u utakmicu, ali njihov gol nas je malo uzdrmao. Velike zasluge idu našim igračima koji nisu odustali nakon primljenog pogotka i dva puta su se vraćali u utakmicu. Imamo dobre rezultate na domaćem terenu, no bez obzira na to ovo je bio teško osvojeni bod, bio bih strašno razočaran da smo izgubili ovu utakmicu" izjavio je trener Derbyja, Paul Clement.

Njegov kolega s druge strane, Chris Hughton nije bio oduševljen sudačkom odlukom u 88. minuti susreta: "Mislim da je odluka bila donesena jako brzopleto Sve dok mi netko ne pokaže duel iz drugog kuta iz ovog iz kojeg ja gledam nije bilo kontakta. Pobjeda bi nam puno značila i zato smo razočarani, ali mislim da treba pohvaliti moje igrače koji su se sjajno borili protiv kvalitetnog protivnika i da su pobijedili mislim da im nitko ne bi mogao ništa prigovoriti".

Hull City - Bolton

Trener Cityja, Steve Bruce zahtijevao je puno bolju igru od one koju je njegova momčad prezentirala u prošlom kolu kada su poraženi od Leeds Uniteda. Nakon lošeg uvodnog dijela stvari su brzo sjele na pravio mjesto. Sam Clucas je pronašao Ahmeda Elmohamadyja čiji je udarac blokiran na gol liniji, na odbijenu loptu najbolje je reagirao Chuba Akpom i pogodio praznu mrežu. Akpomov pogodak u 19. minuti bila je jedina svijetla točka u prvom poluvremenu.

Imali su domaći u nastavku nekoliko lijepih prilika za povećanje vodstva, ali vratar Boltona Ben Amos bio je na visini zadatka. Bolton je najveću priliku imao preko Neila Dannsa, ali je njegov udarac zaustavila vratnica. "U Championshipu u nekim utakmicama morate imati puno strpljenja, mi smo ga danas imali i osvojili smo tri boda. Ideal kojem težimo je odigrati vrhunsku utakmicu i uzeti tri boda, ali to nije uvijek moguće" rekao je trener Hull Cityja, Mike Phelan.

Middlesbrough - Birmingham City

Middlesbrough i Birmingham City odigrali su susret bez pogodaka u teškim uvjetima na Riversideu. U prvom dijelu utakmice u kojem nije bilo previše udaraca prema golu, najbolju priliku imao je Boro, ali udarac Granta Leadbittera odbio se od unutarnje strane stative. U nastavku susreta gledali smo življi i atraktivniji nogomet no mreže su ostale netaknute. Na samom kraju susreta domaći su ostali s igračem manje, zbog grubog nasrtaja crveni karton je zaradio David Nugent.

Huddersfield - Bristol City

Derbi začelja odigran je na Aston Gateu gdje su gosti s dva pogotka u prvom dijelu upisali vrijedna tri boda i malo se udaljili od opasne zone. Gosti su poveli na samom otvaranju utakmice, igrala se sedma minuta kada je Jonathan Kodjia lijepo reagirao na ubačaj Marlona Packa i glavom pogodio donji desni kut gola. U 11. minuti domaći su imali sjajnu priliku za poravnanje, ali Emyr Huws bio je neprecizan s bijele točke.

Kazna za promašeni jedanaesterac došla je u 29. minuti kada je Aden Flint zabio glavom za 0:2. Nadu domaćima donio je u 84. minuti Harry Bunn koji je pucao izvan kaznenog prostora i pogodio lijeve rašlje. Do kraja susreta nije ostalo dovoljno vremena za poravnanje rezultata. Ovim porazom Huddersfield je upisao četvrti domaći poraz u nizu, i treći u posljednja četiri susreta pod vodstvom novog trenera Davida Wagnera.

Na vrhu tablice nalazi se Brighton s 42 boda, a slijede ga Middlesbrough s 40 i Hull City s 38 bodova. Koliko je zanimljiva utrka za promocijom u viši rang, toliko je uzbudljivo na dnu ljestvice gdje začelje pripada Boltonu koji je iz 20 susreta osvojio samo 12 bodova. U zoni ispadanja nalaze se još i Rotherham s 15 te MK Dons s 16 bodova.

Championship, 20. kolo: MK Dons - Ipswich 0:1
Cardiff - Sheff Wed 2:2
Charlton - Leeds 0:0
Derby - Brighton 2:2
Fulham - Brentford 2:2
Huddersfield - Bristol City 1:2
Hull - Bolton 1:0
Middlesbrough - Birmingham 0:0