Cedevita nastup u grupnoj fazi završila visokim porazom u Vitoriji protiv Laboral Kutxe

Branimir Korać • četvrtak, 17.12.2015.

Cedevita nije uspjela ostvariti zamišljeno i s pozitivnim rezultatom otići u Top 16. Laboral Kutxa na svom parketu ipak je bila prejaka, Cedevita nije imala dovoljno raspoloženih igrača te je Perasovićeva momčad na kraju odnijela pobjedu 92:70 koja ne utječe na Cedevitin prolazak dalje...

Velimir Perasović s Laboral Kutxom uzvratio je Veljku Mršiću za poraz u Zagrebu. Španjolci su bili uspješniji s 92:70, jednostavno su bili bolji i zasluženo su slavili.

Nakon što je osigurala mjesto u Top 16, Cedevita je odigrala ipak malo "labavije", nije bila u svom najboljem izdanju i na kraju je visoko poražena. Nedostajalo je više onih posebno raspoloženih igrača, dobar dio momčadi nije bio na željenoj razini, a za pobjedu na vrućem gostovanju u Vitoriji potrebno je puno više igrača na svojem vrhuncu.

Mršić se nadao pobjedi s kojom bi Cedevita zaokružila odličan nastup u grupnoj fazi, ako ne već pobjedi, onda barem dobrom nastupu i stvaranju problema domaćinu. Međutim to se nije ostvarilo i susret je završen glatkim slavljem Laboral Kutxe.

Vrlo brzo bilo je jasno da susret ipak neće ići u smjeru u kojem su se u Cedeviti nadali. Već prva četvrtina pokazala je da je Laboral Kutxa raspoloženija i motiviranija te je u završnici četvrtine odmaknula na 23:15 nakon čega se Cedevita više nije u potpunosti vratila u utakmicu.

Na početku druge četvrtine Mršićeva momčad uspjela je smanjiti na tri koša zaostatka, ali nije trebalo puno vremena za odgovor Laboral Kutxe. Ubrzo je domaćin stvorio seriju s kojom je otišao na 38:26 da bi uoči odlaska na odmor imao i do tada najviših 45:28.

Početkom drugog poluvremena u nekoliko navrata Laboral Kutxa prijetila je odlaskom na više od 20 poena razlike, prvi napad Cedevita je odbila i uspjela smanjiti na minus devet

Ipak, puno bolji ulazak Laboral Kutxe u zadnju dionicu omogućio joj je odvajanje na vrlo visokih plus 25 što je Cedevita u završnici smanjila na konačnih 92:70.

U Cedevitinim redovima Marko Arapović ubacio je 12 poena (4/5 za dva, 1/2 za tri), a Miro Bilan dodao je deset poena (5/11 za dva, 9/1 za tri) uz šest skokova. Kod pobjednika Fabien Causeur ubacio je 20 poena (8/11) uz šest skokova, a Ioannis Bourousis 17 poena (6/9) uz deset skokova.