Brightonu s igračem manje bod na Loftus Roadu i pad na drugo mjesto, Derby County i Hull City smanjili zaostatak

Marjan Kreševac • četvrtak, 17.12.2015.

Brighton je teže od očekivanog donio bod s gostovanja kod Queens Park Rangersa i prepustio vrh ljestvice Middlesbroughu. Derby i Hull kod kuće su bili uspješni i približili se vodećem dvojcu na samo dva boda zaostatka. Huddersfield je uspio izvojevati važnu pobjedu u borbi za ostanak u Championshipu.

Queens Park Rangers - Brighton

Brighton je nastavio niz nepobjedivosti, na gostovanju na Loftus Roadu uspio je osvojiti bod usprkos igraču manje, ali to nije bilo dovoljno da se zadrži prvo mjesto. Nakon prvog dijela bez pogodaka, ali i bez prevelike igre, u drugom dijelu vidjeli smo četiri pogotka. U razmaku od dvije minute gosti su došli u prednost od dva pogotka, prvo je u 53. minuti zabio Dale Stephens, a u 55. minuti vodstvo je udvostručio Rajiv van La Parra prekrasnim udarcem iz daljine.

Domaći su bili u teškoj situaciji, ali nisu pognuli glave. Prvo je Charlie Austin smanjio u 65. minuti, a nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen gostujući igrač Alejandro Faurlin, Austin je drugim pogotkom u 88. minuti anulirao prednost domaćih i gurnuo goste iz Brightona na drugo mjesto na tablici Championshipa.

"U nogometnoj igri ne postoje nikakve garancije, svi žele profitirati. Na kraju priče ovo je sve veliki posao. Ako pitate želimo li ga prodati odgovor je nedvosmislen, ne. Naravno to ovisi o upravi kluba, a ja kao trener mogu iznijeti svoje mišljenje, a nadam se da će ga respektirati", izjavio je trener QPR-a, Jimmy Floyd Hasselbaink na upit o budućnosti Charlia Austina.

Trener Brightona, Chris Hughton: "Na kraju svega zadovoljan sam činjenicom da smo nakon njihovog drugog gola ostali dovoljno čvrsti i nismo im dopustili da postignu i treći pogodak. To je pozitivno jer vrlo lako smo mogli izgubiti ovu utakmicu. Kada težite savršenstvu uvijek analizirate sve i svašta. Način na koji smo primili golove bio je razočaravajući, ali ruku na srce bilo je više pozitivnih nego loših stvari".

Middlesbrough - Burnley

Middlesbrough je na svom Riversideu dočekao Burnley i golom Emilia Nsuea u 54. minuti utakmice upisao tri boda s kojima je skočio na vrh Championshipa. George Boyd imao je najbolju priliku za goste u prvom poluvremenu, ali njegov prizemni udarac krajnjim naporom je zaustavio Dimitrios Konstantopoulos. Nsue je riješio pitanje pobjednika na dodavanje Adama Forshawa. Boro je u sedam od posljednjih osam utakmica uspio sačuvati mrežu netaknutom.

"Naša igra možda nije bila najbolja i najljepša za gledanje, ali lijep je pogled na tablicu i na naše prvo mjesto. To znači da dobro radimo i da smo na dobrom putu.Trebala su mi puna tri dana da nađem sastav za današnju utakmicu, konzultirao sam se sa svojim suradnicima koga postaviti u početnih 11 i svaki od njih četvero dao mi je drugačiju postavu. Iskreno i moja je bila malo drugačija od ove koja je istrčala protiv Burnleyja", izjavio je nakon susreta trener Middlesbrougha, Aitor Karanka.

Huddersfield - Rotherham United

Huddersfield je kod kuće pobijedio Rotherham United i još malo se odmaknuo od opasne zone. Mustapha Carayol doveo je Terrierse u vodstvo u 31. minuti susreta fantastičnim udarcem iz daljine, a Ishmael Miller koji je dobio priliku u poluvremenu sjajno ju je iskoristio i u 73. minuti zabio za konačnih 2:0. Bila je ovo druga pobjeda u posljednjih pet susreta od kada je na čelu kluba David Wagner.

Cardiff - Brentford

Cardiff je golom Kenwyna Jonesa u sudačkoj nadoknadi osigurao pobjedu Cardiff Cityja protiv Brentforda. Domaći su nakon prvog dijela bili u prednosti od dva pogotka, prvo je u 20. minuti Tony Watt domaće doveo u vodstvo, a u 34. minuti Jones je udvostručio prednost. Gosti su u 68. minuti smanjili vodstvo preko Jakea Bidwella,a potpuno se vratili u utakmicu u 86. golom Johna Swifta. Kada je izgledalo da će susret završiti bez pobjednika ukazao se još jednom Jones i u sudačkoj nadoknadi donio slavlje domaćim navijačima.

Hull City - Reading

Hull City je smanjio prednost vodećeg dvojca na samo dva boda i to pogotkom Jakea Livermorea u 90. minuti susreta. Gosti su u 29. minuti došli u prednost pogotkom Nicka Blackmana, prednost su održavali sve do 62. minute kada je Abel Hernandez u mrežu pospremio jednu ničiju loptu unutar kaznenog prostora. Gosti su već slavili bod, ali slavlje im je pokvario Livermore u 90. minuti i razveselio KC stadion.