Petra Martić i Jana Fett zaustavljene u kvalifikacijama u Aucklandu i Brisbaneu

Mihaela Bradovski • subota, 02.01.2016.

Petra Martić i Jana Fett nisu se uspjele plasirati u glavni ždrijeb WTA turnira u Aucklandu i Brisbane. Obje su upisale poraz u dva seta i s nastupom su završile u kvalifikacijama...

Jana Fett bila je bliže pobjedi, međutim na kraju je Ruskinja Margarita Gasparjan, druga nositeljica kvalifikacija, bila bolja u dva seta sa 7:6, 6:2.

Fett je uspješno prošla prvo kolo kvalifikacija gdje je svladala Ruskinju Aleksandru Panovu, ali 61. igračica svijeta ipak je bila prevelik zalogaj.

U prvom setu hrvatska igračica propustila je set loptu kod 6:5 kada je na servisu Gasparjan došla do break lopte, nakon toga je Ruskinja u 13. igri sa 7:3 uzela set. U drugom setu velikih dvojbi nije bilo. Gasparjan je triput dolazila do breaka i izborila prolaz u treće kolo kvalifikacija.

Petra Martić bila je puno dalje od prolaza u meću protiv Julije Glushko. Izraelka je do pobjede došla za samo sat vremena, a Martić je pritom uhvatila tek jedan gem.

Do jedinog gema Martić je došla u drugom setu i to na servisu Glushko.