Borna Ćorić nakon dva i pol sata borbe krenuo pobjedom u 2016. godinu

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.01.2016.

Borna Ćorić igrat će u drugom kolu ATP turnira u Chennaiju. Ćorić je u prvom kolu igrao protiv Španjolca Marcela Granollersa i upisao pobjedu 7:6, 2:6, 6:4 za dva i pol sata igre...

I drugi današnji hrvatsko-španjolski dvoboj na ATP Touru završen je maratonom. Nakon što je Ante Pavić svladao Nicolasa Almagra, Borna Ćorić bio je uspješniji od Marcela Granollersa.

Ćorić je podbacio u drugom setu kojeg je izgubio glatko sa 6:2, ali u ostatku meča bio je bolji od Španjolca te je prošao u drugo kolo.

U prvom setu Granollers je propustio priliku kod 5:4 kada je servirao za set, Ćorić je odgovorio break i zatim u 13. igri sa 7:5 stigao do prednosti u setovima.

I u drugom setu hrvatski tenisač bio je break zaostatka, ovaj put povratka nije bilo, uspio je izgubiti još jedan servis gem i u konačnici i set s glatkih 6:2.

Bolje izdanje uslijedilo je u trećem setu, tu je Ćorić napravio break kod 1:1 i zadržao prednost do samog kraja meča. Bilo je problema na servisu za meč, iskoristio je tek četvrtu meč loptu, Granollers je tu imao i jednu break loptu, no Borna je ipak uspio dovršiti posao.

Protivnika u drugom kolu saznat će u utorak, a igrat će protiv boljeg iz meča Rajeeva Rama i Austina Krajiceka.