Ivan Detelić • srijeda, 06.01.2016.

U prvoj utakmici osmine finala španjolskog Kupa kralja Barcelona je u novom katalonskom derbiju unatoč vodstvu gostiju ostvarila tri pogotka prednosti pred uzvrat i tako se osvetila Espanyolu za subotnji remi bez golova u ligi...

Barcelona je na početku utakmice imala nekoliko prilika, Neymar je probao dva puta, a između njegovih pokušaja zapucali su i Arda Turan koji je konačno debitirao za Barcu te Suarez.

Espanyol je poveo iz kontre u devetoj minuti utakmice i šokirao Nou Camp. Marco Asensio je presjekao Alvesovo dodavanje i sa svoje polovice pretrčao dobrih 60-ak metara prije nego li je u šesnaestercu poslužio Caiceda koji je mirno pogodio s desetak metara.
Samo četiri minute kasnije Messi je stavio stvari na početak pogotkom za 1:1. Iniesta je savršenim dodavanjem pronašao Messija na 11 metara, a Argentinac u takvim situacijama ne griješi. Neymar je bio najaktivniji Barcin igrač te je minutu prije kraja poluvremena izborio slobodan udarac na nekih 25 metara. Sjajnim izvođenjem Messi je poslao loptu od prečke u mrežu i Barcelona je imala vodstvo.

Igrači Barcelone su po ponovnom izlasku iz svlačionice krenuli u osiguravanje pobjede. U 49. minuti na 3:1 povisio je Pique ubacivši se u sam vrh napada nakon kombinacije po lijevoj strani Inieste i Messija koji je sjajno poslužio suigrača.

Gosti su potom zbog nemoći krenuli s grubom igrom što je bilo sankcionirano brojnim žutim kartonima, u 72. minuti svoj drugi žuti karton dobio je Hernan Perez, a samo četiri minute kasnije gosti su ostali samo s devetoricom na terenu kada je izravni crveni karton zaradio Pape Kouli Diop.

Visoku pobjedu Barcelone i svoj sjajan nastup zaključio je Neymar u 88. minuti utakmice kada je odigrao dupli pas s Messijem koji je efektno prebacio cijelu obranu, a Neymar je dobrim udarcem završio akciju. Ivan Rakitić ušao je u igru sredinom drugog dijela.