Ivan Dodig zaustavljen u drugom kolu u Brisbaneu, Miloš Raonić slavio u tri seta

Branimir Korać • četvrtak, 07.01.2016.

Kanađanin Miloš Raonić zaustavio je Ivana Dodiga na turniru u Brisbaneu gdje ga je svladao u tri seta. Nakon dva i pol sata igre Raonić je bio bolji sa 6:7, 6:1, 6:4.

Dobar otpor pružio je Ivan Dodig Milošu Raoniću, ali nije ga uspio svladati. Kanađanin je ipak bio uspješniji i odnio je pobjedu u zanimljivom meču.

Dodig je ubilježio tri pobjede u Brisbaneu, svladao je igrače za koje se to i očekivalo, a poraz je stigao u susretu u kojem je bio autsajder stoga može biti zadovoljan svojim nastupom.

Prvi set riješen je u tie-breaku nakon što obojica igrača nisu uspjeli iskoristiti nekoliko break prilika tijekom seta. U 13. igri Dodig je bio bolji i sa 7:2 stigao do prvog seta.

Ulazak u drugi set nije bio dobar za hrvatskog igrača i Raonić je brzo došao do visokih 5:0 nakon čega je bez većih problema uzeo set.

Odluka je tako pala u trećem setu gdje je rezultatska ravnoteža održavana do sredine seta. Kod 3:3 Dodig nije izdržao, Raonić radi break i bez muke drži tu prednost do kraja meča.

Kanađanina tako u četvrtfinalu očekuje dvoboj protiv Francuza Lucasa Pouillea dok je Dodig završio s nastupom.