Davor Mikulić • utorak, 12.01.2016.

Dva uzvratna susreta španjolskog Kupa kralja bila su na rasporedu u utorak navečer. Sevilla je bez problema savladala prepreku zvanu Betis, dok je pravo malo iznenađenje priredio drugoligaš Mirandes koji je na gostovanju kod Deportiva slavio veliku 0:3 pobjedu...

Sevilla – Betis 4:0

Kako je Sevilla već u prvom susretu na gostovanju kod Betisa odradila veliki dio posla, večeras je Unai Emery na teren poslao nešto izmijenjenu momčad. Gradski rival je imao dva pogotka zaostatka i trebalo mu je zapravo malo čudo kako bi izborio prolazak među osam najboljih momčadi.

Međutim, već od četvrte minute sve je bilo riješeno i gosti praktički nisu imali više nikakve šanse, s obzirom da su im za prolazak sada trebala najmanje tri pogotka. Uz loptu je bio Jose Antonio Reyes, večeras kapetan Seville, koji pronalazi put do Adanove mreže.

Prilično nezanimljivih 45 minuta završilo je još jednim pogotkom, također u mreži gostujućeg vratara. Strijelac za povećanje vodstva Seville i ukupnih 4:0 bio je Francuz Rami u 35. minuti susreta.

U drugom dijelu utakmice gosti su bili konkretniji. Više su prijetili i pokušavali od Seville, no izmjena Llorente – Gameiro donosi novi pogodak domaćina. Francuski je nogometaš u igru ušao u 73. minuti, da bi samo minutu kasnije postavio 3:0.

Minutu prije istekla regularnog dijela utakmice konačnih 4:0 postavlja Kakuta, igrač koji je također priliku dobio s klupe.

Deportivo la Coruna – Mirandes 0:3

U drugom večerašnjem susretu snage su odmjerili Deportivo iz La Corune i Mirandes, momčad iz sredine tablice španjolske Segunde. Prvi susret završio je bez pobjednika, 1:1, pa su oba sastava večeras imala otvoren rezultat i priliku za plasman u četvrtinu završnice.

Prvi dio susreta nije ponudio mnogo pravih prigoda i već se činilo kako će se na predah otići bez promjena, no 41. minuta donijela je pogodak koji je gostima u tom trenutku osiguravao iduću fazu natjecanja. Na asistenciju Sangallija dobro je reagirao Provencio.

Trener domaćina obavio je dvije izmjene odmah na početku nastavka svjestan kako njegova momčad mora ići po pogodak. No, kao i na kraju prvog dijela, gosti još jednom pripremaju hladan tuš za domaće navijače i dolaze na mali korak od konačnog slavlja. Vratara Manua ovog je puta matirao Bastidas i doveo Deportivo u situaciju da im pomoći mogu samo tri pogotka u nešto više od pola sata igre.

Očekivano, u tome nisu uspjeli, već su doživjeli pravi potop. Konačan rezultat, veliku i uvjerljivu pobjedu drugoligaša donio je dvojac iz prvog poluvremena. Asistent je ponovno bio Sangalli, a 0:3 postavlja Provencio.

• Obrisan korisnik13.01.2016. u 10:02
    mirandes je 2012. kao trećeligaš stigao nadomak finala nanizavši nekoliko prvoligaša , te godine su ušli u drugu ligu .. bila je to lijepa priča