Rio Ave u polufinalu Kupa, Krovinović strijelac u glatkoj pobjedi

Branimir Korać • srijeda, 13.01.2016.

Bivši veznjak Zagreba Filip Krovinović dao je doprinos u prolasku Rio Avea u polufinale Kupa. Njegova momčad slavila je protiv Estorila s 3:0, a Krovinović se upisao među strijelce...

Jedan od rijetkih hrvatskih nogometaša u Portugalu, Filip Krovinović prošao je sa svojim Rio Aveom među četiri u Kupu. Iako se od dolaska iz Zagreba nije naigrao, dobio je priliku u susretu četvrtfinala Kupa protiv Estorila od prve minute i iskoristio ju je.

Rio Ave je visoko slavio s 3:0, a Krovinović je bio strijelac pogotka u 53. minuti čime je povećao prednost na 2:0.

Domaćin je do prednosti stigao već u sedmoj minuti pogotkom Tarantinija, a konačnih 3:0 postavio je u 77. minuti Edimar.

Krovinović je odradio svih 90 minuta u veznoj liniji domaćina.

U polufinalu Rio Ave igrat će protiv boljeg iz meča između Brage i Arouce dok će u drugom polufinalu igrati Gil Vicente i pobjednik dvoboja Boavista - Porto.