SEHA liga, 18. kolo, 02.02.2016, 18:00 h
Veszprem 39:21 Nexe Našice
Nexe Našice

Nastavak sezone u SEHA ligi: Nexe teško stradao na gostovanju u Veszpremu

Mihaela Bradovski • utorak, 02.02.2016.

Nakon završetka Europskog rukometnog prvenstva, rukometaši se vraćaju klupskim obavezama. Nastavljeno je natjecanje u SEHA ligi gdje je Veszprem u susretu 18. kola svladao Nexe s visokih 39:21...

Veszprem je bez hrvatskih reprezentativaca Mirka Alilovića i Ivana Sliškovića, koji su se tek vratili s Europskog prvenstva, ali i Renata Sulića, lako slavio protiv Nexea s 39:21.

Mađari su prema očekivanjima potpuno dominirali od prve do posljednje minute, imali su raspoloženog Rolanda Miklera koji je s 15 obrana frustrirao Našičane čiji su vratari zajedničkim snagama prikupili tek šest obrana.

Od početka je bila očita razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi, Veszprem je vrlo brzo, već nakon prvih 15 minuta, stigao na rub dvoznamenkaste prednosti i u nastavku su Našičani pokušavali izgubiti sa što manjom razlikom.

Na odmoru je domaćin imao vrlo visokih 22:10, u nastavku susreta malo je podignuo nogu s gasa, ali je unatoč tome nastavio podizati prednost te slavio s 18 golova razlike.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Mate Lekai s osam golova, Momir Ilić i Gašper Marguč postigli su po šest, a Andreas Nilsson pet pogodaka. Kod Nexea po tri pogotka postigli su Vedran Zrnić, Ivan Sršen, Tibor Jurjević i Damir Halilković.